تشکیلات خودگردان، یونسکو را به حفاظت از میراث بیت المقدس فراخواند

تهران – ایرنا – تشکیلات خودگردان فلسطین از سازمان علمی، فرهنگی و اموزشی سازمان ملل "یونسکو" خواست به منظور در امان ماندن میراث جهانی در بیت المقدس از اقدامات ویرانگر اشغالگران صهیونیست یک نماینده دائمی به این شهر اعزام کنند.

به گزارش القدس العربی، "ریاض المالکی" وزیر خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین با صدور بیانیه ای ضمن اعلام این مطلب بر اهمیت این اقدام تاکید کرد.

وی گفت: رویکرد یهودی سازی بیت المقدس و از بین رفتن آثار تاریخی و دینی و فرهنگی و تغییر یافتن وضعیت موجود توسط اشغالگران قدس باید مورد توجه محافل بین المللی قرار گیرد.

المالکی تاکید کرد: دیپلماسی فلسطینی تمامی تلاش های اسراییلی ها برای از بین بردن میراث ملی و فرهنگ و تمدن و تاریخ فلسطینیان و تغییر واقعیت های موجود توسط آنان را ناکام خواهد گذاشت.

وزیر خارجه تشکیلات خودگردان از نقطه نظر مشترک اعضای کمیته میراث جهانی در "باقی نگه داشتن شهر الخلیل و بخش قدیمی بیت المقدس و حرم ابراهیمی در فهرست میراث جهانی در معرض خطر" تشکر و قدردانی کرد.

کمیته میراث جهانی یونسکو دیروز به اتفاق آراء تصمیم گرفت تا بخش قدیمی شهر بیت المقدس را در فهرست میراث جهانی در معرض خطر باقی نگه دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =