طرح پویش گرم کتاب در کردستان آغاز شد

سنندج - ایرنا - طرح پویش گرم کتاب با محوریت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی روز پنجشنبه همزمان با سراسر کشور در کردستان نیز آغاز شد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امسال پارک بهاران سنندج همزمان با آغاز فعالیت های تابستانی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، میزبان کودکان و نوجوانان در قالب طرح پویش گرم کتاب است.

سهیلا شیخی افزود: این طرح با محورهای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و معرفی خدمات کانون به گروه مخاطبان کودک و نوجوان و جذب اعضا همزمان با سراسر کشور با شعار آینده را باید ساخت، برگزار می شود.

شیخی اضافه کرد: بر همین اساس مربیان این کانون در استان با اجرای فعالیت‌های خلاقانه و هدفمند به ارتقای آگاهی‌های کودکان، نوجوانان و خانواده‌ها و همچنین بسترسازی برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی می پردازند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان گفت: فعالیت‌های روخوانی و معرفی کتاب، قصه‌گویی، بازی و سرگرمی، آموزش کاردستی و برپایی کارگاه آموزش سفالگری برای مخاطبان، از جمله برنامه‌های مربیان در این طرح است.

وی با بیان اینکه این طرح از ۱۳ تیر ماه آغاز شده و تا ۲۲ شهریور سال جاری ادامه دارد، افزود: علاقه مندان می توانند همه روزه از ساعت ۱۷:۳۰ تا ۲۰:۳۰ به پارک میدان قانع بهاران سنندج مراجعه و با همکاری مربیان مراکز فرهنگی هنری کانون و سازمان سیما و منظر و فضای سبز شهرداری در اجرای این طرح مشارکت کنند.

شیخی یادآور شد: این ویژه برنامه تیر ماه در مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان های استان در قالب یک برنامه یک‌روزه در یکی از پارک های شهرهای تابعه استان نیز اجرا می شود.

وی هدف از اجرای طرح پویش کتاب را توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه، افزایش سرانه امانت و مطالعه کتاب در کودکان و نوجوانان، غنی سازی اوقات فراغت، ایجاد فضایی متفاوت در حوزه مطالعه کتاب برای کودکان و نوجوانان و معرفی خدمات کانون به گروه مخاطبان کودک و نوجوان و جذب اعضا اعلام کرد.

در حال حاضر ۴۰ هزار کودک و نوجوان در سطح استان عضو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هستند که در ۲۰ مرکز ثابت و چهار کتابخانه سیار روستایی آموزش می‌بینند.

۷۳۴۹ / ۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =