تاکید معاون وزیر راه بر افتتاح بیمارستان تالش تا پایان تابستان

آستارا - ایرنا - معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات عمومی و دولتی با اشاره در حال تکمیل بودن بیمارستان ۲۳۱ تختخوابی شهرستان تالش، بر تجهیز و بهره برداری از آن تا پایان تابستان امسال تاکید کرد.

به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار ایرنا محمد جعفر علیزاده در بازدید از بیمارستان ۲۳۱ تختخوابی در حال تکمیل تالش گفت: ساختمان و امکانات آب، گاز و برق این مرکز بزرگ درمانی به صورت کامل انجام شده و با اتمام آسفالت محوطه، رنگ کاری و برخی اقدامات کوچک و سطحی، مرحله تجهیز آن آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: مردم تالش باید از این مرکز درمانی مجهز و شایسته بهره مند شوند و این بیمارستان در رفع نیازهای بهداشتی و درمانی گردشگران و مسافران تالش نیز مؤثر خواهد بود.

فرماندار تالش نیز در این بازدید گفت: مردم این شهرستان از حدود ۱۰ سال قبل منتظر تکمیل این طرح بزرگ هستند و بهره برداری از آن، یکی از مطالبات اصلی مردم است و باید هر چه سریع‌تر محقق شود.
سید عیسی مهدوی اظهار کرد: تورم و افزایش قیمت‌ها از علت‌های اصلی تأخیر در بهره برداری از این بیمارستان است و با تلاش‌ها و پیگیری‌های انجام شده، در اواخر تابستان امسال افتتاح این مرکز درمانی را شاهد خواهیم بود.

به گفته حسین نعمتی مدیر شبکه بهداشت و درمان تالش؛ بیمارستان ۲۳۱ تختخوابی این شهرستان دارای یک ساختمان اصلی با یک هزار و ۵۰۰ متر مربع و یک ساختمان جنبی با ۹۹۳ متر مربع زیربناست و در چهار طبقه شامل بخش‌های زایمان، آی سی یو، سی سی یو، ان ای سی یو، فوریت‌های پزشکی، دیالیز خواهد بود و قسمتی از بخش اداری در طبقه نخست و بخش‌های بستری داخلی و جراحی جداگانه زنان و مردان در طبقه دوم آن دایر خواهد شد.
نعمتی ادامه داد: طبقه سوم بیمارستان برای بستری‌های اطفال، جراحی‌های خاص و قسمتی ار واحد اداری و طبقه چهارم برای تجهیزات اختصاص یافته و به فاصله ۲۰ متر از ساختمان اصلی و در پشت بیمارستان، ساختمانی با دو هزار و ۵۰۰ متر مربع زیربنا برای بخش قلب، جراحی و بستری آنژیوگرافی در وزارتخانه متبوع تصویب شده و ساختمان آن در حال تکمیل است.

شهرستان گردشگرپذیر تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در بخش‌های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

۷۱۰۶ / ‏‬ ۷۱۲۴/‏۲۰۰۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =