ورزش، هنر و مهارت‌آموزی در مدرسه ها به جد پیگیری شود

کاشان- ایرنا- فرماندار اردستان با اشاره به فقدان برنامه‌ریزی دقیق و چشمگیر برای حرفه‌آموزی دانش‌آموزان گفت: سه مقوله ورزش، هنر و مهارت‌آموزی باید به جد در دستور کار قرار گیرد تا در آینده دانش‌آموختگان واجد مهارت‌های شغلی در شهرستان داشته باشیم.

حمیدرضا تاملی روز پنجشنبه در نشستی با موضوع مهارت آموزی در آموزش و پرورش اردستان افزود: تا کنون برنامه‌ریزی های صورت گرفته در راستای حرفه آموزی نبوده و همه توجه‌ها به سمت رشته‌های تجربی و ریاضی بوده است.

وی بیان کرد: باید با برنامه‌ریزی دقیق، کارشناسی، شناخت ظرفیت‌ها و ایجاد زیرساخت‌های لازم با توجه به گرایش دانش آموزان اقدام به راه اندازی رشته‌های مهارتی کنیم که البته اجرای این طرح مهم و سنگین به همکاری همه دستگاه‌های ذیربط بستگی دارد.

فرماندار اردستان اضافه کرد: برای رسیدن به هدف اصلی باید دانش آموزان و خانواده‌ها با این سه مقوله ورزش، هنر و مهارت‌آموزی آشتی داده شوند تا جوانان پس از پایان تحصیلات دغدغه اشتغال نداشته باشند و مشکل بیکاری در جامعه کاهش یابد.

وی تاکید کرد: اداره های فرهنگ و ارشاد اسلامی، ورزش و جوانان و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این راستا می‌توانند هفته آخر مهرماه نسبت به برگزاری نمایشگاهی جهت آشنایی دانش آموزان و خانواده‌ها با رشته‌های هنری و فنی و آموزش رشته‌های ورزشی اقدام کنند.

تاملی در ادامه نیز اظهار داشت: تا پایان سال جاری نزدیک به یکهزار فرصت شغلی جدید در اردستان ایجاد خواهد شد اما به نظر می‌رسد که تامین نیمی از نیروهای متخصص مورد نیاز، باید از خارج شهرستان صورت گیرد.

مدیر آموزش و پرورش اردستان نیز با اشاره به تاکید رهبری فرزانه انقلاب و سند تحول بنیادین مبنی بر مهارت آموزی گفت: در دوره ابتدایی و متوسطه اول برنامه ویژه‌ای در نظر گرفته شده و مدیر مدرسه می‌تواند در کنار کلاس‌های ورزش و هنر ساعتی را افزون بر اینها به موضوع به مهارت آموزی اختصاص دهد.

علی اصغر مومنیان افزود: افزون بر ۲ هزار نفر از دانش آموز این شهرستان در دوره ابتدایی و متوسطه اول به تحصیل اشتغال دارند و می توان در زمینه مهارت آموزی با توجه به امکانات موجود گام برداشت.

شهرستان افزون بر ۴۲ هزار نفری اردستان با جمعیت دانش آموزی بیش از چهار هزار و ۴۰۰ نفر، در فاصله نزدیک به ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع است.

۷۴۳۱/‏۸۱۲۳
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =