۱۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۰۸
کد خبرنگار: 1100
کد خبر: 83381359
۰ نفر

برچسب‌ها

معاون استاندار فارس: مدیران از ظرفیت نخبگان بهره گیرند
‌

شیراز-ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس از مدیران دستگاه‌های اجرایی، ادارات و سازمان‌ها خواست از ظرفیت نیروی خلاق و فکر پویای نخبگان در کنار خود در جهت بهبود امور استفاده کنند.

پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس پنجشنبه به نقل از عبدالرضا قاسم‌پور در دیدار با اعضای شورای علمی بنیاد نخبگان استان فارس افزود: این بنیاد با هدایت و حمایت و پشتیبانی از نیروهای نخبه در توسعه استان اثر بخش است.
وی با اشاره به شکل‌گیری مجمع خیرین نخبه پرور در استان فارس، بیان کرد: این مجمع از ظرفیت خیرین و نیکوکاران در جهت حمایت از نخبه ها و استعدادهای برتر استان فعالت می‌کند.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس با بیان اینکه سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است و دولت تدبیر و امید نیز در راستای اجرای آن گام بر می‌دارد، خاطرنشان کرد: مردمی بودن، بهره گیری از اقتصاد دانش بنیان، کاهش وابستگی به اقتصاد نفتی و استفاده از سرمایه‌های درونی کشور از جمله الزامات و مولفه های اقتصاد مقاومتی است.
قاسم‌پور افزود: نیروهای نخبه و خلاق و استعدادهای برتر سرمایه‌های درونی کشور هستند که باید مورد حمایت قرار گیرند.
وی همچنین به ظرفیت‌های استان فارس در راستای نخبه پروری و تقویت استعدادهای برتر اشاره کرد و فعالیت نزدیک به ۲۰۰ واحد آموزش عالی، وجود مراکز علمی قدرتمندی همچون دانشگاه شیراز و علوم پزشکی، پارک علم و فناوری، بنیاد نخبگان و … را از جمله این ظرفیت‌ها برشمرد که در ایجاد رونق اقتصادی، تولید و رفاه عمومی تاثیر گذار هستند.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس با تاکید بر اینکه دستگاه‌های اجرایی باید ارتباطی قوی‌تر از گذشته با بنیاد نخبگان و مراکز علمی و تحقیقاتی داشته باشند، یادآور شد: این ارتباط در دستیابی به اقتصاد دانش بنیان و به تبع ان شکوفایی و توسعه استان موثر خواهد بود.
تاکید بر ضرورت حمایت از سرمایه گذارهای داخلی و خارجی در جهت حل مشکل اشتغال جوانان، راه اندازی دانشگاه های نسل سوم و چهارم که با استفاده از آنها بهره گیری از ظرفیت بنیاد نخبگان محقق می شود، جلوگیری از مهاجرت نخبگان و حمایت دستگاه‌های اجرایی از بنیاد نخبگان از دیگر موضوعاتی بود که معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس در این دیدار به آن پرداخت.
‌۹۲۵۴/‏‬ ۲۰۲۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =