دانشجویان ورودی سال ۹۴ دانشگاه صنعتی جشن دانش آموختگی گرفتند

کرمانشاه- ایرنا- رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه با اشاره به طرح‌ها، اختراعات و افتخاراتی که در این سال‌ها توسط دانشجویان توانمند این دانشگاه کسب شده است، گفت: این دانشگاه در مقایسه با دانشگاه‌های بزرگ کشور از ظرفیت ها و پتانسیل‌های قابل توجهی برخوردار است.

به‬ گزارش‬ ایرنا؛ دکتر علی‬ اکبر‬ اختری روز پنجشنبه در آئین دانش آموختگی دانشجویان مقطع کارشناسی ورودی سال ۹۴ در سرسرای اجتماعات دانشگاه افزود: دانشگاه صنعتی کرمانشاه با وجود جوان بودن بارها ثابت کرده در بین دانشگاه‌های بزرگ کشور نیز حرفی برای گفتن دارد.

وی خطاب به دانشجویان گفت: دانشگاه با خلق دیدگاهی جدید، ترسیم افقی تازه، بینش و درک شما را نسبت به آینده تغییر می‌دهد و در واقع آغازی برای ورود به عرصه مطالبات انگیزشی شما می‌باشد.

رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه در ادامه سخنان خود تصریح کرد: شما دانشجویان به عنوان آینده سازان این مرز و بوم، بیشتر از هر فرد دیگری در قبال پیشبرد اهداف کشور خود مسئول می‌باشید.

اختری یادآوری کرد: دانشجویانی که امروز دانش آموختگانی خود را جشن می‌گیرند، زمانی که سوگند نامه خود را قرائت می‌کنند به این فکر باشندکه چشم یک جامعه و یک کشور به دستان توانمند آنها در عرصه پیشبرد اهداف علمی و اشتغال زایی می‌باشد.

وی‬ اظهار‬ داشت: ‬اکنون دانشگاه برای هشتمین سال متوالی مراسم دانش‏ آموختگی‬ را جشن می‌گیرد که این مایه شادمانی و مباهات تمامی اعضای این مجموعه می‌باشد.

وی با قرائت آیه‌ای از قرآن کریم در خصوص خلقت و حیات آدمی، عنوان کرد: همه ما در سیر تکاملی خود زمانی را وارد مهمترین برهه از دوران زندگی خود می‌شویم، دورانی اثرگذار که باید در این مقطع با وسعت جهان بینی، مسیر تکامل علمی و اخلاقی خود را تبیین و تعریف نمائیم، که این آئین نشانه‌ای از کسب این تکامل می‌باشد.

آئین فارغ‌التحصیلی دانش‏ آموختگان ۹۴ دانشگاه صنعتی کرمانشاه با مراسم قرائت سوگندنامه به پایان رسید.

به گزارش ایرنا؛ دانشگاه صنعتی کرمانشاه با ۲ هزار و ۳۰۰ دانشجو و بیش از ۱۰۰ استاد ظرفیت بزرگی برای نقش آفرینی در توسعه استان دارد که استفاده از این ظرفیت تخصصی در حوزه صنعت می‌تواند به تسریع در توسعه استان کمک کند.

این دانشگاه با هدف تربیت نیروی انسانی متخصص مورد نیاز کشور، تأمین نیازهای صنایع گوناگون موجود در استان و منطقه غرب، توسعه و کاربردی کردن فناوری‌های نوین در صنایع مختلف، در سال ۱۳۸۴ موفق به اخذ موافقت اصولی شد و از بهمن سال ۱۳۸۶ با پذیرش ۱۳۰ دانشجوی مقطع کارشناسی در ۲ رشته مهندسی برق و مهندسی شیمی در شهر کرمانشاه فعالیت خود را آغاز کرد.

این دانشگاه اکنون ۲ هزار و ۳۰۰ دانشجو در ۱۰ رشته کارشناسی و هفت رشته کارشناسی ارشد در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و آموزش این تعداد دانشجو را نیز ۵۲ استاد عضو هیأت علمی و ۵۲ عضو غیرهیات علمی بر عهده دارند.

۸۰۶۶/‌۳۰۳۳

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها