نقش مهم بخش خصوصی در توسعه اقتصادی

زنجان- ایرنا- رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان زنجان با بیان اینکه اتاق‌های اصناف، بازرگانی و تعاون، دارای اشتراکات موضوعی بسیاری بوده و نقش مهمی در توسعه اقتصادی دارند، گفت: اتفاقات از پیش تعیین شده و یا آنی در حوزه کسب و کار و فعالیت‌های اقتصادی رخ می‌دهد که نیازمند اتخاذ تصمیماتی است که زمینه انتفاع بخش خصوصی در آن فراهم شود.

غلامحسین جمیلی روز پنجشنبه در جلسه مشترک دبیرخانه بخش غیردولتی استان که در محل اتاق بازرگانی زنجان برگزار شد، اظهار داشت: شرایط امروز کشور، تشکیل دبیرخانه این سه اتاق را بیش از پیش ضروری کرده و در این دبیرخانه می‌توان بر روی موضوعات مهم اقتصادی کشور تمرکز کرد و سپس برای انتفای اعضای اتاق‌ها و بخش خصوصی تصمیم گرفت.

وی با تاکید بر اینکه همراهی سه اتاق بازرگانی، تعاون و اصناف بر روی فعالیت‌های توسعه‌ای نیز تاثیر مطلوبی دارد، خاطرنشان کرد: امروز تمام دستگاه‌ها و نهادها در کشور، پیگیر حل مشکلات اقتصادی هستند اما مطالبات باید به صورت هدفمند پیگیری شوند.

جمیلی گفت: سه اتاق بازرگانی، تعاون و اصناف از گذشته نیز جلسات مشترکی با یکدیگر برگزار کرده‌اند اما برگزاری این جلسات طی ۲ سال گذشته با شرایط مطلوب فاصله گرفته است که باید تقویت شود.

وی با اشاره به نقش تاثیرگذار اتاق اصناف، تعاون و بازرگانی در اقتصاد، خاطرنشان کرد: تشکیل دبیرخانه مشترک این سه اتاق را می‌توان حتی به صورت منطقه‌ای و ملی نیز پیگیری کرد زیرا ظرفیت کار مشترک در این سه اتاق بالا و قابل اعتنا است.

همکاری سه اتاق، منجر به نتایج مطلوبی می‌شود

رئیس اتاق تعاون استان زنجان نیز با اشاره به تاثیرگذاری بالای سه اتاق در اقتصاد، گفت: همکاری در این بخش به قطع منجر به نتایج بسیار مطلوبی برای بخش خصوصی استان خواهد شد.

نوروز محمدی خاطرنشان کرد: اتاق تعاون استان دارای ۵۰۰ هزار جمعیت است که در صورت اضافه کردن تعاونی سهام عدالت، جمعیتی بالغ بر ۸۰۰ هزار نفر خواهد داشت.

وی اظهار داشت: ۵ هزار و ۴۰۰ تعاونی ثبت شده در استان زنجان وجود دارد که از این تعداد، یک هزار و ۲۰۰ تعاونی فعال هستند.

محمدی با اشاره به اینکه ۱۳ کمیته تخصصی در این اتاق، فعالیت دارند، افزود: اتاق تعاون نسبت به تشکیل دبیرخانه مشترک اتاق‌ها علاقه‌مند بوده و می‌توان اهداف بخش خصوصی را در این دبیرخانه پیگیری کرد.

همدلی سه اتاق، نقطه قوت بزرگی است

رئیس اتاق اصناف استان زنجان نیز همدلی و همراهی سه اتاق بازرگانی، اصناف و تعاون را نقطه قوت در این استان خواند و گفت: ۴۰ هزار واحد صنفی در استان زنجان دارای پروانه فعالیت بوده که ظرفیت بسیار بزرگی محسوب می‌شود.

محمود موسوی خاطرنشان کرد: توانمندی این سه اتاق منجر به انجام کارهای بزرگ و پویایی اقتصاد استان می‌شود و به این دلیل باید در جهت منافع یکدیگر و اعضای خود حرکت کنند.

اعضای حاضر در جلسه نیز دیدگاه‌های خود پیرامون همکاری مشترک سه اتاق بازرگانی، تعاون و اصناف برای توسعه و پویایی اقتصاد استان زنجان را بیان کردند.

۹۵۵۶/۶۰۸۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =