۱۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۱۸
کد خبرنگار: 2785
کد خبر: 83381141
۱ نفر

برچسب‌ها

سلطانیه رتبه نخست عضویت در کتابخانه های استان زنجان را دارد

زنجان - ایرنا - پنج هزار و ۶۰۰ نفر معادل ۱۹ درصد جمعیت ۲۹ هزار و ۸۹۷ نفری سلطانیه عضو کتابخانه های عمومی هستند که این شهرستان رتبه نخست استان را به این لحاظ دارد.

مسئول امور کتابخانه های سلطانیه روز پنچشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: اقدامات انجام شده در این شهرستان موجب رشد وضعیت کتاب و کتابخوانی و جذب علاقه مندان بیشتری به این حوزه شده است.
جواد سلیمی اظهار داشت: هم اکنون در این شهرستان ۸ کتابخانه عمومی وجود دارد که از این تعداد یک باب شهری و هفت باب دیگر روستایی است و شمار زیادی از مخاطبان از امکانات و کتب موجود در آنها استفاده می کنند.

این مسئول ادامه داد: جمعیت عضو کتابخانه های شهرستان به نسبت تعداد هشت کتابخانه فعال ۲۹ درصد و اما کل جمعیت شهرستان را ۱۹ درصد شامل می شود که این رقم نیز همواره در حال افزایش است.

مسئول امور کتابخانه های سلطانیه ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده و همزمان با شبهای فرهنگی شهرستان نشست های تخصصی با عنوان معرفی کتاب سلطانیه در گذر تاریخ به نویسندگی محمد ملکی بومی این منطقه برای علاقه مندان برگزار شد.

وی اضافه کرد: علاوه بر آن تاکنون ۲ هزار و ۳۰۰ نفر از علاقه مندان به کتابخوانی نیز در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کرده اند که این رقم به نسبت جمعیت سایر شهرستانهای استان وضعیت خوبی است.

مسئول امور کتابخانه های سلطانیه ادامه داد: این شهرستان در شاخص کتاب و کتابخوانی از برنامه اعلام شده در افق ۱۴۰۴ نیز پیشرو است و عملکرد قابل قبولی دارد.

وی خاطرنشان کرد: سلطانیه در اغلب شاخص های یاد شده این بخش وضعیت خوبی دارد، اما در ارتباط با برخی شاخص های دیگر نظیر تعداد کتابفروشی ها به تعامل و همکاری دیگر دستگاه های فرهنگی نیاز دارد.

به گزارش ایرنا، شهرستان سلطانیه با ۲ بخش و حدود ۳۰ هزار نفر جمعیت در ۴۰ کیلومتری مرکز استان زنجان قرار دارد.

۹۶۴۶/‏۶۰۸۵

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =