۱۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۵۴
کد خبرنگار: 2084
کد خبر: 83381139
۰ نفر

برچسب‌ها

فرماندار: زمین لرزه دامغان خسارتی نداشت

سمنان- ایرنا- فرماندار دامغان گفت: وقوع چندین زمین لرزه مداوم روز پنجشنبه در شهرستان دامغان، هیچ گونه خسارت جانی و مالی در بر نداشت.

علی اصغر مجد روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: تاکنون هیچ گونه گزارشی مبنی بر خسارت های مالی و جانی ناشی از وقوع زلزله در شهرستان دامغان، گزارش نشده است.

وی ادامه داد: نیروهای ستاد مدیریت بحران و کلیه عوامل امداد و نجات و مسئولان منطقه در حالت آماده باش کامل هستند.

مجد تصریح کرد: بررسی روستاهای اطراف دامغان با هماهنگی بخشداری و دهیاری ها همچنان ادامه دارد ولی طبق گزارش های رسیده، زمین لرزه در این مناطق خسارتی نداشته است.

وی از مردم خواست با توجه به بروز زلزله های متعدد با بزرگی های متغیر، ضمن حفظ آرامش، از آمادگی لازم برای مواجهه با زلزله برخوردار باشند.

فرماندار دامغان گفت: تاکنون طبق اعلام مرکز لرزه نگاری دانشگاه تهران ۱۴ زمین لرزه در این شهرستان ثبت شده است که بیشترین زلزله ثبت شده در ساعت ۱۰ و ۵۷ دقیقه و ۳۲ ثانیه به بزرگی ۴.۷ ریشتر در عمق ۱۲ کیلومتری زمین بوده است.

گزارش مرکز لرزه نگاری دانشگاه تهران حاکیست پیش از وقوع زمین لرزه ۴.۷ ریشتری، شهر دامغان در فاصله ساعت های ۷و ۳۹ دقیقه تا ۱۱ و ۴۳ دقیقه امروز پنجشنبه ۱۴ بار لرزیده است که بیشترین بزرگی آن ۴.۷ ریشتر و کمترین بزرگی زمین لرزه ۲.۵ ریشتر ثبت شده است.

شهرستان دامغان در فاصله ۱۱۵ کیلومتری شرق مرکز استان سمنان و بیش از ۹۴ هزار نفر جمعیت دارد.

۹۸۵۶/‏۷۴۰۸

اخبار مرتبط