۱۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۰۷
کد خبرنگار: 936
کد خبر: 83381124
۰ نفر

برچسب‌ها

سازمان قطار شهری اصفهان از ایده‌های نخبگان استقبال می‌کند

اصفهان- ایرنا- امروز نقش فناوریهای نوین در حمل و نقل پویا و پرطرفدار مترو غیرقابل انکاپذیر است که سازمان قطار شهری اصفهان برای پیشبرد امور برای تحقق همه جانبه این راهبرد از ایده‌های فناورانه نخبگان استقبال می‌کند.

نخبگان جامعه در ارتقا و پیشبرد طرح های مدیریت شهری نقش تاثیرگذاری دارند، آنان دارای طرح ها و ایده‌های کارآمدی در حوزه مختلف اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی منجمله مباحث شهری هستند که باید از آن استفاده کرد.

امروز ایران اسلامی به همت مختصصان خود صاحب فناوری در زمینه لکوموتیوسازی است و می‌توان گفت از این حیث نیاز کشور را در این بخش خودمان تأمین می‌کنیم.
اگرچه در این زمینه گام‌های بزرگی برداشته شد اما تعامل با هدف استفاده از دانش فناوری روز دنیا نیز به ویژه در مسائل زیرساختی کشور مورد توجه برنامه ریزان است.
هم اکنون ساخت لکوموتیوهای مسافری، برقی، باری، مترو، تونلی و سایر محصولات مشابه در کارخانه‌های لکوموتیوسازی کشورمان انجام می‌شود.

نکته مهم دیگر اینکه توسعه حمل و نقل ریلی در دولت تدبیر و امید مورد توجه جدی قرار گرفته است به طوری که حمل و نقل ریلی کشور در چهار سال گذشته ۵۰ درصد رشد داشته است.
براساس آمار موجود در ۲ سال گذشته، افزون بر سه هزار واگن باری توسط بخش خصوصی، ۲۰۰ لوکوموتیو و ۲۰۰ واگن مسافربری به شبکه حمل و نقل ریلی کشور اضافه شده است.

کارشناسان می‌گویند برای اینکه همراه با افزایش کیفیت هزینه‌ها به حداقل برسد باید از ایده‌های نو و فناوری روز استفاده کرد.

طبق آخرین آمار، بالای ۶۰ درصد از سفرهای درون شهری اصفهان با خودروهای شخصی انجام می‌شود، استفاده از خودروهای شخصی و افزایش بار ترافیکی در شهر موجب تأخیر افراد در رسیدن به مقصد، اتلاف وقت مردم، تصادف، آلودگی هوا و اختلال در محیط زیست می‌شود.
باید به جایی برسیم که ۵۵ درصد سفرهای شهری با ناوگان حمل و نقل عمومی صورت بگیرد. میزان سهم مترو از سفرهای درون شهری باید به ۱۰ درصد و اتوبوس به ۴۵ درصد برسد.
بر اساس برنامه مطالعات جامع حمل و نقل شهر اصفهان سه خط مترو، ۱۲ خط تندرو، سه خط تراموا و ۱۰۰ خط اتوبوسرانی پیش بینی شده است که شبکه یکپارچه حمل و نقل را تشکیل می‌دهند.

مدیرعامل سازمان قطار شهری اصفهان و حومه با اشاره به ضرورت استفاده از ایده‌های نخبگان در امور گفت: این سازمان با آغوش باز، از ایده‌های فناورانه و شرکت‌های دانش‌بنیان و نخبگان این عرصه استقبال می‌کند و آماده همکاری‌های مناسب در این زمینه است.

محمدرضا بنکدار روز جمعه در گفت و گو با ایرنا تصریح کرد: امروزه نقش تکنولوژی‌های نوین در حمل و نقل پویا و پرطرفدار مترو نقشی غیر قابل انکار است.
وی افزود: سازمان قطار شهری اصفهان از ابتدای فعالیت خود تلاش داشته که از برترین تکنولوژی‌ها در روند ساخت و اجرای خطوط مترو استفاده کند و کارشناسان ما در سازمان قطار شهری به صورت مداوم در تلاش برای ارتباط با شرکت‌های مختلف دانش بنیان بوده‌اند.
مدیرعامل سازمان قطار شهری اصفهان با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در روند اجرایی خط دوم قطار شهری اصفهان تصریح کرد: در زمان حاضر روند اجرایی خط دوم قطار شهری اصفهان در جبهه‌های مختلف در حال فعالیت است و اتفاقات خوبی در این حوزه صورت گرفته است.
بنکدار تصریح کرد: ایستگاه‌های دارک (شهرک امام حسین (ع)، زینبیه، عاشق اصفهانی، عمان سامانی و لاله از خط دوم قطار شهری اصفهان در حال حاضر فعالیت عمرانی خود را طی می‌کنند و تی بی ام خط دوم نیز در دو تونل غربی و شرقی، به حفاری تونل مشغول است.
وی ابراز امیدواری کرد با حمایت مدیریت شهری، مسؤولان استان و تلاش کارکنان این سازمان در زمان مد نظر، زمینه تکمیل خط دوم قطار شهری اصفهان فراهم شود.
عملیات حفاری تونل خط ۲ قطار شهری اصفهان با بیش از ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار اسفند سال گذشته در محل ایستگاه مترو دارک این کلانشهر آغاز شد.
طول خط ۲ قطار شهری اصفهان ۲۴ کیلومتر و ۷۵۰ متر است و از شهرک امام حسین (ع) در خیابان زینبیه آغاز می‌شود و از میدان قدس، میدان امام (ره)، خیابان‌های فلسطین و آمادگاه و میدان امام حسین (ع) می‌گذرد و سپس به سمت غرب، خیابان طالقانی و در نهایت به خیابان کهندژ و خمینی شهر ختم می‌شود.
خط ۲ قطار شهری اصفهان به عنوان خط غربی - شرقی دارای ۲۳ ایستگاه است و پیش بینی می‌شود این خط تا سال ۱۴۰۲ بهره برداری کامل شود.
در زمان حاضر چهار ایستگاه از خط ۲ قطار شهری توسط پیمانکاران در حال ساخت و ساز است.
خط یک قطار شهری که از شمال اصفهان آغاز شده است پس از طی مسیری به طول ۲۰٫۲ کیلومتر به پایانه مسافربری صُفه در جنوب این شهر می‌رسد و در آن ۲۰ ایستگاه وجود دارد.
نخستین مرحله خط یک قطار شهری مهر سال ۹۴ افتتاح و مراحل پایانی و تکمیلی آن تیر امسال بهره برداری شد.
۷۱۵۰/‏۶۰۲۶/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =