سرپرست تیم کشتی کارگران: هفت نشان طلای فرنگی کاران به جایگاه ایران ارتقا می هد

تهران- ایرنا- سرپرست تیم کشتی کارگران ایران در بازی های جهانی اسپانیا گفت: هفت مدال طلای فرنگی کاران به ارتقاء جایگاه کاروان ایران در بازی های جهانی کارگران کمک می کند.

«حسن حمیدی» سرپرست تیم کشتی کارگران در رابطه با عملکرد فرنگی کاران اظهار داشت: کسب هفت طلا و یک برنز توسط فرنگی کاران نتیجه بسیار خوبی بود که توانستیم با این مدال های خوش رنگ به ارتقاء جایگاه کاروان ایران بین ۴۲ کشور شرکت کننده در بازی های جهانی اسپانیا کمک کنیم.
وی افزود: در ادامه مسابقات تیمی نیز برگزار می شود که تیم ایران بخت نخست قهرمانی است. همچنین در این رویداد مسابقات ساحلی را هم داریم و در آنجا نیز کشتی گیران برای قهرمانی به میدان می روند. البته در بازی های اسپانیا مسابقات کشتی آزاد برگزار نمی شود و رقابت ها تنها در بخش های فرنگی و ساحلی است.
سرپرست تیم کشتی کارگران اظهار امیدواری کرد که کاروان کشورمان در تمامی رشته های اعزامی به مدال های خوبی دست یابد و با کمک همه تیم های ورزشی شرکت کننده بتوانیم ورزش ایران را صاحب جایگاه قابل توجهی در بازی های جهانی کنیم و پرچم پرافتخار کشورمان را بارها به اهتزاز در آوریم.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی‌کارگران هم گفت: نفرات تیم کشتی کارگران ایران از دل مسابقات قهرمانی کشور گزینش شدند و توانستیم اردوهای خوبی را برای آماده سازی این تیم پشت سر بگذاریم. کشتی گیران نیز در این رقابت ها در حد انتظار ظاهر شدند و توانستند رقبای خود که همگی از کشورهای اروپایی بودند را شکست دهند.

«مجید دهگان» در پایان افزود: از اینکه به من این فرصت داده شد تا در مسابقات جهانی اسپانیا تیم ملی ایران را هدایت کنم، قدردان آنها هستم و امیدوارم ورزشکاران سایر رشته ها نیز به مدال آوری ادامه دهند و در نهایت کاروان موفقی در بازیهای جهانی ۲۰۱۹ اسپانیا داشته باشیم.

ششمین دوره بازی‌های جهانی ورزش کارگری و آماتوری از ۱۱ تیرماه در شهر تورتوسای اسپانیا آغاز شد و ۳۰۰۰ ورزشکار از ۴۲ کشور جهان به مدت ۶ روز با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.
کاروان ورزشی ایران با ۱۴۰ ورزشکار در ۹ رشته و در قالب ۱۶ تیم در این بازی ها حضور دارند که در این کاروان ۱۱ تیم از مردان و پنج تیم از زنان حضور دارد و تیم جودوی زنان و شنای مردان برای نخستین مرتبه به این مسابقات اعزام شده اند.

تیم زنان در رشته‌های دوومیدانی، جودو، تنیس روی میز، پتانک و مردان نیز در رشته‌های دوومیدانی، جودو، تنیس روی میز، پتانک در دو تیم، کاراته، والیبال ساحلی در دو تیم، کشتی ساحلی و کشتی فرنگی و شنا حضور دارند.
ایران پیش از این و در ۵ دوره گذشته تنها در سال‌های ۲۰۱۵ در لیلیانو ایتالیا و ۲۰۱۷ در ریگا لتونی در این مسابقات حضور یافت و این سومین دوره حضور کاروان کشورمان در بازی‌های جهانی کارگری است.

در سال ۲۰۱۵ برای اولین بار کاروان ایران در مسابقات جهانی لیلیانوی ایتالیا حاضر شد که ۲۱ مدال طلا، پنج نقره و ۶ برنز به دست آورد تا بین ۳۲ کشور به مقام نهم برسد. ایران در مسابقات ۲۰۱۷ در ریگای لتونی و دومین حضورش ۳۵ مدال طلا، ۱۵ مدال نقره و ۱۳ مدال برنز کسب کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =