واحدهای تولیدی سمنان حمایت ویژه دستگاه قضا را می خواهند

سمنان- ایرنا- رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان گفت: واحدهای تولیدی و صنعتی استان سمنان به دلیل مشکلات اقتصادی ، تاخیر در پرداخت مالیات و بیمه کارگران و مشکلات متعدد دیگر به حمایت ویژه دستگاه قضا نیاز دارند.

علی اصغر جمعه ای روز پنجشنبه در نشست گفت و گوی دولت با بخش خصوصی در سالن جلسات اتاق بازرگانی سمنان افزود: در سال های گذشته همکاری دستگاه قضا با فعالان اقتصادی سمنان مطلوب و قابل تقدیر است و در این مدت حتی یک صنعتگر به دلیل مشکلات اقتصادی دستگیر نشد.

وی خاطر نشان کرد: در این شرایط سخت اقتصادی که واحدهای تولیدی با مشکلات ریز و درشت مواجه هستند دستگاه قضا همانند سال های گذشته در کنار صنعتگران و تولیدگنندگان باشد.

رئیس اتاق بازرگانی استان سمنان ادامه داد: تحریم و فشارهای خارجی در سال های گذشته مشکلات متعددی را برای بخش صنعت به وجود آورده که باید با کاهش کاغذبازی و دیوان سالاری های اداری قوانین مخل رونق تولید را حذف کرد.

جمعه ای تصریح کرد: رفع مشکلات واحدهای صنعتی در کشور نیازمند زیرساخت است و با برنامه ریزی اصولی و هدفمند می توان برای تحقق شعار سال اقدام کرد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان گفت: دولتمردان عملکرد به نسبت مطلوبی برای رفع مشکلات اقتصادی واحدهای صنعتی در سال های گذشته داشتند و با رفع کاغذبازی های مرسوم اداری باید به صورت مطلوب تر در مسیر توسعه استان گام برداشت.

در این نشست که با حضور علیرضا آشناگر استاندار سمنان، حشمت الله عسگری معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان، محمد شریف ابراهیمی دادستان عمومی و انقلاب مرکز سمنان و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی برگزار شد قوانین مخل رونق تولید بررسی و برای حذف آن تصمیم هایی اتخاذ شد.

در استان ۷۰۲ هزار نفری سمنان ۲ هزار و ۲۰ واحد صنعتی فعال است.

۷۳۳۹/۷۴۰۸

اخبار مرتبط