حرم امام رضا (ع) در مشهد گلباران شد

مشهد- ایرنا- بانوان و دختران مشهدی روز پنجشنبه همزمان با سالروز میلاد کریمه اهل بیت(ع) حضرت فاطمه معصومه و نخستی روز دهه کرامت به پابوسی حرم منور امام رضا (ع) برادر گرانقدر آن بانوی مکرمه رفته و این مکان قدسی را گلباران کردند.

بانوان و دختران مشهدی با شاخه های گل در دست از میدان شهدای این شهر به سوی حرم مطهر راه پیموده و در طول مسیر با ذکر سلام و صلوات بر اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و حضرت فاطمه معصومه فضایی معنوی آفریده و دیگر شهروندان مشهدی را با خود همراه کردند. این جمعیت مشتاق و مسرور هنگام ورود به حرم نورباران امام رضا (ع) نیز مورد استقبال خادمان بارگاه رضوی قرار گرفتند.

خادمان حرم مطهر در حالی که با دود کردن عود و سپند معنویت فضا را دوچندان کرده بودند و این گروه را تا رواق امام خمینی (ره) حرم همراهی کردند. سپس دختران و بانوان مشهدی در برابر پنجره فولاد بارگاه رضوی جمع شده و با نثار تقدیم شاخ خهای رنگارنگ گل ضمن تبریک سالروز میلاد کریمه اهل بیت (ع) از پیشگاه حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا (ع) طلب رحمت و مغفرت نمودند.

آنان همچنین با اجتماع در رواق امام خمینی (ره) حرم مطهر از ویژه برنامه های فرهنگی، مذهبی، اجرای گروه تواشیح و مداحی ذاکران خاندان عصمت و طهارت (ع) بهره مند شدند.

همزمان با سالروز میلاد کریمه اهل بیت (ع) همچنین ویژه برنامه جشن ۲۵ هزار نفری دختران انقلاب با عنوان "مَه دُخت" ویژه دختران و مادران مشهدی عصر امروز در ورزشگاه امام رضا (ع) برگزار می شود. علاوه بر آن "جشن دختر ماه" ویژه دختران فردا جمعه ۱۴ تیر ماه در باغ اردوگاه خاتون مشهد برپا می شود. مخاطبان این برنامه دختران ۹ و ۱۰ ساله هستند که به همراه مادران خود در آن شرکت می کنند.

هه کرامت امسال از پنجشنبه ۱۳ تیر ماه مصادف با نخستین روز ذی‌القعده همزمان با سالروز ولادت حضرت معصومه و روز دختر تا ۳۲ تیر ماه سالروز میلاد حضرت علی بن موسی الرضا (ع) با شعار "خدمت کریمانه، مهربانی به رسم اهل بیت (ع) " با محوریت آستان قدس رضوی برگزار می شود.

روزهای این دهه به ترتیب "حضرت فاطمه معصومه جلوه کرامت و مهربانی، در شادی اهل بیت (ع) شاد باشیم، خدمت به مردم لذت روحی نشاط معنوی، رونق تولید شادی و امید، امامزادگان ذخایر معنوی جامعه، حضرت شاهچراغ جلوه مودت و مقاومت، مساجد پایگاه ترویج مشارکت اجتماعی، شهدا الگوی جوانان در تحقق گام دوم انقلاب، عفاف و حجاب گوهر خانواده مهدوی، تشکلهای مردمی پرچمدار خدمت کریمانه و امام هشتم جلوه رأفت محور وحدت" نامگذاری شده اند.

۷۴۸۹/‌‬ ۶۰۵۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =