اجرای ۱۰۰ درصدی مصوبات دولت تدبیر و امید در گازرسانی خراسان شمالی

بجنورد- ایرنا- مدیرعامل شرکت گاز خراسان شمالی گفت: مصوبات دولت تدبیر و امید در خصوص گازرسانی به ۷۵ روستای این استان شمال شرق کشور ۱۰۰ درصد اجرایی شده است.

حسن رضا میر بلوکی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از مجموع این تعداد ۳۳ روستا در شیروان در محورهای قوشخانه، اوغاز و تخت، ۳۸ روستا در اسفراین در محور های راوخ و بکر آباد، یک روستا در فاروج در محور بام و چهار روستا در مانه و سملقان نیز در محور پوستین دوز بوده است.

وی طول شبکه گازرسانی به این روستاها را ۴۸۱ کیلومتر عنوان کرد و افزود: با اجرای این پروژه ها هفت هزار و ۳۱۵ خانوار از نعمت گاز برخوردار شدند.

مدیر عامل شرکت گاز خراسان شمالی گفت: برای اجرای این پروژه ها ۳۶۱ میلیارد و ۴۴ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

میربلوکی در خصوص مقایسه عملکرد شرکت گاز خراسان شمالی در خرداد سال ۹۴ سفر کاروان تدبیر و امید تا پایان سال ۹۷ گفت: در خرداد ۹۴، طول شبکه‌های گاز چهار هزار و ۶۴۴ کیلومتر بود که در پایان سال ۹۷ به هفت هزار و ۲۴۱ کیلومتر رسید.

وی تعداد انشعاب گاز در استان را در خرداد ۹۴ شامل ۱۲۵ هزار و ۶۲۱ انشعاب دانست و افزود: در پایان سال گذشته به ۱۶۸ هزار و ۷۲۴ انشعاب رسید.

مدیر عامل شرکت گاز خراسان شمالی گفت: در خرداد سال ۹۴، ۲۱ شهر این استان گازدار بودند که در پایان ۹۷ به ۲۲ شهر رسید.

وی همچنین تعداد روستاهای گازدار در ۹۴ را ۳۶۰ روستا عنوان کرد و افزود: در سال گذشته تعداد روستاهای گازدار استان به ۷۳۷ روستا رسید.

وی افزود: در سال ۹۴، ۲۰۳ مصرف کننده عمده و صنعتی در این استان از گاز بهره مند بود که به ۲۸۶ مورد رسید.

میر بلوکی اظهار داشت: ۳۰ جایگاه سی ان جی نیز به ۳۳ جایگاه رسید.

مدیر عامل شرکت گاز خراسان شمالی گفت: ضریب نفوذ گاز در بخش شهری در کشور ۹۶.۴ درصد و در این استان ۱۰۰ درصد است، این شاخص در بخش روستایی در کشور ۷۵.۳ درصد و در استان ۹۸.۵ درصد است.

میربلوکی گفت: تا پایان شهریور تعداد روستاهای قابلیت گازدار شدن در استان به حدود ۱۰۰ درصد می رسد و هم اکنون تلاش می کنیم مجوز گاز رسانی به روستاهای تا ۱۰ خانوار را نیز بگیریم.

بر اساس سرشماری سال ۹۵، استان خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد آنان در روستاها زندگی می کنند.

۳۰۰۷/‏‬ ۶۰۴۲

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha