سخنگوی دولت: روابط عمومی ها در گفتگوی اجتماعی ذینفعان نقش مهمی برعهده دارند

تهران - ایرنا - سخنگوی دولت در نشست شورای هماهنگی رؤسای مراکز روابط عمومی و اطلاع رسانی دستگاههای اجرایی کشورگفت: روابط عمومی ها موظف به سامان دادن گفتگوی اجتماعی میان ذینفعان اجتماعی هستند.

«علی ربیعی» در نشست شورای هماهنگی رؤسای مراکز روابط عمومی و اطلاع رسانی دستگاههای اجرایی کشور با بیان اینکه هدف اصلی تحریم های آمریکا علیه ایران و برنامه فشار حداکثری به کشور فروپاشی ذهنی در جامعه است، افزود: متاسفانه در داخل نیز عده ای برای منفعت سیاسی کوتاه مدت خود در این دام افتاده اند.

دستیارارتباطات اجتماعی رئیس جمهور وسخنگوی دولت با بیان اینکه وظیفه روابط عمومی های دولت، بازنمایی تصویر دقیق و درست از دستگاههای اجرایی است، گفت: در هیچ دوره ای پس از انقلاب، دولت اینگونه از سوی آمریکا، رسانه های متکی به پول برخی حاکمان منطقه و همزمان با هنجار شکنی رسانه های مخالف داخلی مواجه نبوده است.

سخنگوی دولت با بیان اینکه شرایط کنونی کشور از هر لحاظ استثنایی و منحصر بفرد است، گفت: معلوم نیست اگر این دولت نبود و اگر برجام نبود وضعیت کشور الان چگونه بود؛ اما متاسفانه چنان بازنمایی منفی از تصویر دولت توسط رسانه های مخالف صورت گرفته که این نقاط مثبت همه به حاشیه رفته و صرف حمله به دولت به هدف اصلی تبدیل شده است. سیاه نشان دادن مسایل، موجب موج سواری رسانه هایی می شود که با هزینه های کلان دستگاههای اطلاعاتی دولتهای بدخواه همسو هستند.

ربیعی با اشاره به اینکه مشکلات و تنگناهای روابط عمومی ها در اقناع و اطلاع رسانی به جامعه و مواجهه با موج تخریب ها را به خوبی می داند، گفت: همه رسانه هایی که در ظرفیت نظام تعریف می شوند، دلسوز برای ماندگاری آثار برجسته انقلاب مثل آزادی، جمهوریت، استقلال و اسلامیت و پیشرفت ایران هستند و باید مراقب این شرایط باشند. ما خوشحالیم که بیشترین نقدها متوجه دولت است و این نقدها را مفید می دانیم.

وی تاکید کرد: برای ادامه راهمان اما در مواردی نقد به جای کنش سیاسی، تخریب گر تبدیل می شود. دولت به اصل آزادی رسانه معتقد است و بنا داریم با همگان برای پیشرفت ایران کار کنیم. مساله دولت قدرت و ماندگاری و پیشرفت ایران است و در این زمینه دست همه رسانه ها را می فشاریم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =