۱۲ تیر ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۲۳
کد خبرنگار: 2785
کد خبر: 83380547
۰ نفر

برچسب‌ها

اشتغال معلولان و نابینایان زنجانی جدی گرفته شود

زنجان - ایرنا - مدیر کل بهزیستی استان زنجان گفت: موضوع ایجاد اشتغال برای معلولان و نابینایان باید به طور جدی مورد پیگیری قرار گیرد تا طبق قانون این افراد در سازمان‌ها، شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی مشغول به کار شوند.

محمد محمدی قیداری روز چهارشنبه با اشاره به استعدادها و توانمندی های نابینایان افزود: علاقه به تحصیلات عالیه و استعداد در این افراد بسیار بالاست به طوری که در زمان حاضر ۴۴ دانشجو و ۲۲۰ دانش آموز نابینا و کم بینا از خدمات تحصیل رایگان در دانشگاه آزاد و کمک هزینه تحصیلی در مدارس و سایر موسسات آموزشی استفاده می کنند.

وی یاداوری کرد: این قشر همانند گروههای دیگر جامعه و سایر مردم مشکلاتی در زمینه مسکن، اشتغال و ازدواج مواجه هستند و به آن باید توجه کرد.
این مسئول به نقش برجسته ورزش روشندلان در توانمندسازی آنان اشاره کرد و گفت که ایجاد شرایط لازم و گسترش ورزش نابینان دررشته های گلبال، شنا، شطرنج، جودو، دو میدانی می تواند درارتقای سطح زندگی نابینایان موثرباشد.

وی اضافه کرد: هم اکنون بهزیستی زنجان به ۲ هزار و ۵۰۸ نابینا خدمات ارائه می کند.

به گفته محمدی، در زمان حاضر ۳۷۷ نابینای شدید، ۶۹۵ نفر متوسط و ۵۶۰ نفر نیز با مشکل بینایی خفیف در استان زنجان تحت پوشش بهزیستی هستند.

این مسئول خاطر نشان کرد: یکی از اهداف بهزیستی بحث توانمندسازی گروههای هدف به ویژه معلولان است که از ابتدای ورود یک معلول یک برنامه درمانی نوشته می شود و در این میان مشارکت خیرین در پیشبرد برنامه ها وفعالیت ها بسیار اثر گذار است.
به گزارش ایرنا، هم اکنون ۱۶۵ هزار و ۲۹۰ مددجو تحت پوشش بهزیستی استان از خدمات حمایتی این نهاد بهره مند هستند.
۹۶۴۶/‏۳۰۸۸

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =