۶۰۰ برنامه ویژه دهه کرامت در خراسان جنوبی اجرا می شود

بیرجند-ایرنا- مدیر ستاد کانون‌های مساجد خراسان جنوبی گفت: ۶۰۰ عنوان برنامه به همت شورای بزرگداشت دهه کرامت و کانون های فرهنگی هنری مساجد سطح استان برای دوازدهمین سال برگزار می شود.

حجت الاسلام ابراهیم سبزه کار روز چهارشنبه در نشست خبری اظهار داشت: علاوه بر نشست های شورای دهه کرامت با محوریت آستان قدس رضوی، حرم مطهر حضرت معصومه (س) و بارگاه منور شاهچراغ، در سطح استان نیز جلسات مختلفی با محوریت استانداری و ستاد کانون های مساجد استان برگزار شده است.

وی با اشاره به اینکه دبیری اجرایی ستاد دهه کرامت در سطح استان‌ها بر عهده ستاد کانون های مساجد قرار داد، افزود: برنامه های دهه کرامت امسال با محورهایی از جمله جشن کرامت، دختران آفتاب، آذین بندی و محله آرایی، نذر شادی (ویژه مناطق محروم و استان‌های سیل‌زده)، کاروان کرامت و ایستگاه‌های کریمانه برگزار می‌شود.

مدیر ستاد کانون‌های مساجد خراسان جنوبی ادامه داد: جمعی از خدام بارگاه منور حضرت فاطمه (س) با عنوان «سفیران کریمه» همزمان با ۱۹ تیرماه با هدف اجرای برنامه های فرهنگی و شاد در شهرستان طبس حضور می یابند.

وی با تاکید بر مردمی بودن برنامه‌های گرامیداشت دهه کرامت امسال گفت: این برنامه ها با شعار «خدمت کریمانه، مهربانی به رسم اهل بیت (ع) برگزار می شود.

سبزه کار در تشریح برنامه های ادارات مختلف برای دهه کرامت نیز اظهار داشت: توزیع ۱۳ سری جهیزیه به همت سازمان تبلیغات اسلامی، نشست شعر و ادبیات، برگزاری شب خاطره با موضوع سلام آقا از سوی حوزه هنری و افتتاح مسجد ثامن الحجج در روستای دستگرد به همت مرکز رسیدگی به امور مساجد در این دهه انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه همایش امامزادگان در تمامی شهرستان ها به همت اداره کل اوقاف و امور خیریه برگزار می شود گفت: مسابقه کتابخوانی رضوی و برپایی نمایشگاه های کتاب نیز از سوی اداره کل کتابخانه های استان برنامه ریزی شده است.

مدیر ستاد کانون‌های مساجد خراسان جنوبی اضافه کرد: همچنین در این دهه اردوی دختران سیستان و بلوچستان و اردوی مادران و دختران از سوی کمیته امداد استان در اردوگاه یادگاران امام (ره) انجام می شود.

وی افزود: برگزاری جشنواره بانوی کرامت با هدف شرکت بانوان در مسابقات فرهنگی ورزشی، جشنواره فرهنگی ورزشی دا در شهرستان سربیشه، استقبال از کاروان دو امدادی جاده ولایت از جمله برنامه های اداره کل ورزش و جوانان است.

سبزه کار عنوان کرد: بسته های فرهنگی در ترمینال های مشهد، قم و شیراز نیز اهدا می شود.

وی با تاکید بر اینکه نقاط مرزی نیز مورد توجه برنامه های دهه کرامت قرار داد اظهار داشت: همه ساله برنامه های فرهنگی دهه کرامت در روستاهای مرزی سربیشه، درح و لانو به میزبانی یک روستا برگزار می شود.

۹۸۹۳* ۶۰۵۴
 

اخبار مرتبط