۱۲ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۲۷
کد خبرنگار: 993
کد خبر: 83380478
۰ نفر

برچسب‌ها

 ۸۱۹ بوشهری به خانه خدا مشرف می شوند

بوشهر- ایرنا- استاندار بوشهر گفت: امسال ۸۱۹ زائر با استفاده از چهار پرواز در روز ۳۱ تیر ماه از این استان به سفر معنوی حج اعزام و یکم شهریور به استان بازمی گردند.

عبدالکریم گراوند روز چهارشنبه در نشست با دست اندرکاران حج ۹۸ استان بوشهر افزود: سفر معنوی حج زمینه رشد و کمال انسان در بعد معنوی را فراهم می کند و بیانگر وحدت مسلمانان است.

وی یادآورشد: دشمنان نظام اسلامی با هر ابزاری درصدد هستند وحدت دنیای اسلام را به مخاطره بیندازند و از تمام ابزارها برای آسیب رساندن به وجهه نظام اسلامی استفاده می کنند.

گراوند گفت: مهمترین هدف دشمن در این شرایط حساس تخریب شیعه و ترویج ایران هراسی است و در این زمینه از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند.

استاندار بوشهر اضافه کرد: زائران خانه خدا و همه مسئولان و دست اندرکاران امر حج به عنوان سفیران جمهوری اسلامی باید در این سفر معنوی اخلاق اسلامی را به منصه ظهور برسانند و در مسیر وحدت اسلامی حرکت کنند.

گراوند اظهار کرد: شیعه و سنی در جمهوری اسلامی ایران با مودت و همدلی در کنار هم هستند و برای حفظ دین تلاش می‌کنند.

وی با تاکید بر لزوم برپایی با کیفیت برنامه اعزام زائران خانه خدا افزود: باید ساز و کارهای لازم برای افزایش سطح کیفی این برنامه فراهم شود تا زائران به بهترین نحو ممکن در این سفر معنوی شرکت کنند.

گراوند گفت: مدیرانی که برای زائران خانه خدا برنامه‌ریزی می‌کنند باید وقت‌شناس باشند و نظم و انضباط را رعایت کنند تا رضایت مندی زائران فراهم شود.

مدیر حج و زیارت استان بوشهر گفت: دست‌اندرکاران حج و زیارت استان برای اعزام زائران از همه توان و ظرفیت موجود استفاده کردند و امید می رود بتوانیم در انجام وظایف محوله به نتیجه مورد نظر برسیم.

عبدالرسول رنجبر افزود: از مجموع ۸۱۹ زائر ۴۴۹ نفر مرد و ۳۷۰ نفر زن هستند و یک کاروان نیز شامل ۸۸ نفر از اهل سنت استان هرمزگان از طریق استان بوشهر اعزام می شوند.

مدیر حج و زیارت استان بوشهر گفت: امسال یک هتل با کیفیت و مطلوب با ظرفیت هزار و ۵۰۰ نفر در شهر مکه در اختیار زائران بوشهری است که ۱۱ نفر از پرسنل استان بوشهر برای خدمتگزاری به حجاج در این هتل به مکه اعزام می‌شوند.

وی یادآور شد: در زمان حاضر ۲۳ دفتر زیارتی در ۹ شهرستان استان بوشهر فعال هستند و تنها شهرستانی که دفتر زیارتی ندارد جم است.
۶۰۴۷/‏۶۰۴۵
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =