میز خدمت خادم یاران رضوی در خراسان جنوبی فعال می شود 

بیرجند-ایرنا- مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در خراسان جنوبی گفت: همزمان با دهه کرامت میز خدمت خادم یاران رضوی در استان فعال می شود. 

حجت الاسلام مجید نصیرایی در نشست خبری به مناسبت تشریح برنامه های دهه کرامت اظهار داشت: با فعال شدن میز خدمت و استفاده از ظرفیت و تخصص خادم یاران خدمات گسترده در سطح استان ارایه می شود.

وی افزود: برنامه های دهه کرامت از فردا سیزدهم تیرماه در استان آغاز می شود.‌

مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در خراسان جنوبی بیان کرد: برنامه های دهه کرامت امسال در چند بخش برنامه ریزی شده که به صورت جدی پیگیری می شود تا از این طریق در سراسر استان فرهنگ رضوی گسترش یابد.

وی دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی را از جمله برنامه های دهه کرامت عنوان کرد و گفت: یکی از مهمترین برنامه های آستان قدس و زیر سایه خورشید حضور ۲ کاروان از خدام رضوی است که با پرچم متبرک وارد استان می شوند.

نصیرایی افزود: یک کاروان متشکل از سه نفر و یک روحانی پس از ورود به استان در ۱۳ تیرماه برنامه های خود را از شهرستان قاینات آغاز و در ادامه با حضور در شهرستان های زیرکوه بیرجند سربیشه و نهبندان با مردم بخش ها و شهرهای مختلف دیدار می کنند.‌

وی ادامه داد: کاروان دیگر هم ۱۸ تیرماه برنامه های مختلف که پیش بینی شده را با حضور در شهرستان های فردوس بشرویه سرایان و طبس دنبال می کنند.

مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در خراسان جنوبی حضور در بیمارستان ها، دانشگاه ها، حوزه های علمیه، پادگان ها و روستاها را از برنامه ها این ۲ کاروان در استان برشمرد و ادامه داد: امسال با توجه به شعار رونق تولید ملی کاروان خدام رضوی در برخی کارخانه ها و مجموعه های کارآفرینی نیز حضور خواهند یافت.

وی در ادامه به برخی برنامه های ۲۵ کانون تخصصی دفتر آستان قدس رضوی در خراسان جنوبی اشاره کرد و ادامه داد: مسابقات فرهنگی، جشنواره دختران مهر، ویزیت رایگان پزشکان کانون بهداشت و سلامت، برگزاری محافل شعر و ادب، میز خدمت، سرکشی از خانواده شهدا، محافل انس با قرآن و غیره از جمله این برنامه‌هاست.

نصیرایی با بیان اینکه جشنواره خدمت در دهه کرامت به همت نهادها و ارگان های مختلف با هدف برگزاری برنامه های مختلف به نمایش عموم در خواهد آمد، اظهار داشت: کمک به محرومان و نیازمندان نیز به همت کانون های مردم محور زیر نظر دفتر آستان قدس در سطح استان در این دهه انجام می شود.

وی درخصوص رویکرد جدید آستان قدس رضوی گفت: هفت هزار و ۱۲۵ نفر در خراسان جنوبی خادمیار هستند که در دور جدید تلاش برای کیفی سازی برنامه از سوی تولیت آستان قدس رضوی است.

مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در خراسان جنوبی با اشاره به سیل اخیر تصریح کرد: سیل بهار امسال در برخی نقاط استان باعث شد نظر آستان قدس رضوی به مناطق سیل زده معطوف و اقدامات لازم برای کاهش آلام سیلزدگان در دستور کار قرار گیرد.

معاون فرهنگی نمایندگی آستان قدس رضوی در خراسان جنوبی نیز از برپایی نمایشگاه «رواق رضوی» در بیرجند خبر داد و گفت: این نمایشگاه با هدف خدمت رسانی خادمیاران کانون های تخصصی به عاشقان رضوی در ایام دهه کرامت در بیرجند برپا می شود.

حجت الاسلام قاسم قاسمی اظهار داشت: کرسی تلاوت قرآن کریم همزمان با جشن محوری میلاد امام رضا (ع) در بقعه متبرکه شهدای باقریه ۱۹ تیرماه برپا می شود.

وی برپایی نمایشگاه «رواق رضوی» در بیرجند، اعزام خادمیاران گروه های جهادی به مساجد محروم، برپایی میز خدمت رضوی با حضور خادمیاران کانون های سلامت، حقوقی، خانواده، تبلیغی و کتاب، برگزاری شب شعر، همایش پیاده روی ویژه بانوان و غبارروبی گلزار شهدا را از دیگر برنامه های دهه کرامت برشمرد.

معاون فرهنگی نمایندگی آستان قدس رضوی در خراسان جنوبی اضافه کرد: اهدای بسته های حمایتی (سبد غذایی) توسط خادمان حریم رضوی در شهرستان ها، برپایی جشن بزرگ ولادت امام رضا (ع) توسط کانون محله ای رضوی در پارک آزادگان بیرجند همزمان با ۲۲ تیرماه و برگزاری رواق سیار رضوی کانون کتاب و کتابخوانی از دیگر برنامه های دهه کرامت در خراسان جنوبی است.

وی افزود: همزمان با دهه کرامت پروژه های عمرانی از جمله لایه روبی قنوات، احداث استخر ذخیره آب و بندهای خاکی در حوزه آبخیزداری برای شهرستان های مرزی با حضور مسئولان ارشد کشوری افتتاح می شود.

۹۸۹۳* ۶۰۵۴
 

اخبار مرتبط