دنیای اسلام برای کاهش سلطه‌گری‌های آمریکا متحد شود

قم - ایرنا - رهبر شیعیان بحرین گفت: مسلمانان باید برای کاهش سلطه گری آمریکا در جهان با یکدیگر متحد شوند و تنها به شمارش و تبیین جنایت‌های استکبار بسنده نکنند.

آیت الله شیخ عیسی قاسم روز چهارشنبه در دومین روز از «کنفرانس بین المللی حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه رهبر معظم انقلاب» در سالن اجتماعات مدرسه علمیه دارالشفاء قم اظهار داشت: شعار مرگ بر آمریکا و هیهات من الذله نیز برای مقابله با آمریکا خوب است، ولی برای مبارزه با استکبار فقط به گفتن این شعارها اکتفا نشود.

وی همچنین با مقایسه حقوق بشر از دیدگاه قرآن با حقوق بشر از منظر مکاتب غربی گفت: چون مفهوم انسان در تفکر و اندیشه صاحبنظران غربی مبتنی بر مادیات است، حقوق بشر در این جوامع نیز معنای مادی گرایانه دارد.

شیخ عیسی قاسم همچنین انسان را مطابق نظریه اسلامی یک موجود الهی دانست و گفت: حقوق بشر اسلامی نیز برخاسته از روح الهی انسان است، از این رو هر گونه آزادی برای انسان به رعایت حقوق سایر افراد محدود و منحصر می‌شود.

فرزند شهید عبدالکریم هاشمی نژاد از شهدای ترور سال‌های نخستین پیروزی انقلاب نیز در این همایش اظهار داشت: در هیچ کشوری در جهان چنین فجایعی سابقه ندارد.

محمد جواد هاشمی نژاد، ترور ۱۷ هزار تن از مردم مظلوم کوچه و خیابان توسط گروهک‌های تروریستی بویژه منافقان کوردل را مورد اشاره قرار داد و افزود: شهدای ترور کشور توسط ۳۵ گروه تروریستی که منافقین از معروف ترین آن هستند به شهادت رسیدند.

دومین روز کنفرانس بین المللی حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه رهبر معظم انقلاب به همت سازمان جوانان حقوق بشر با حضور جمعی از طلاب و فضلای حوزه علمیه قم برگزار شد.

بررسی مبانی حقوق بشر آمریکایی، موارد نقض حقوق بنیادین بشر در آمریکا، بررسی جنگ‌ها و تجاوزات آمریکا، مصادیق نقض حقوق بشر توسط آمریکا در جهان امروز و افول قدرت آمریکا از محورهای این همایش بود.

۷۴۰۳ / ۱۱۷۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =