ماموریت های اورژانس سمنان امسال پنج درصد افزایش داشت

سمنان- ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان گفت: عملکرد اورژانس ۱۱۵ این استان بهار ۹۸ نسبت به سه ماه نخست ۹۷ نشان از افزایش پنج درصدی ماموریت ها دارد.

نوید دانایی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: تعداد مأموریت‌های شهری سه ماه نخست سال ۹۸ در استان سمنان، ۸۶۹ مورد مرتبط با حمل و نقل، ۶۸۵ مورد غیرمرتبط با حمل و نقل و چهار هزار و ۲۳۹ مورد رسیدگی و انتقال بیمار بوده است.

وی افزود: این آمار در سه ماه نخست سال گذشته، ۸۱۵ مأموریت مرتبط با حمل و نقل، ۵۷۲ مأموریت غیرمرتبط با حمل و نقل و سه هزار و ۹۱۸ مأموریت انتقال و رسیدگی به بیمار بوده است.

دانایی با اشاره به اینکه علاوه بر افزایش مأموریت‌های شهری در مأموریت‌های جاده‌ای نیز با افزایش آمار مواجه بوده‌ایم، گفت: بهار ۹۸ در مأموریت‌های غیرمرتبط با حمل و نقل و مصدومان سوانح جاده‌ای به ترتیب ۲۷۵ و یک هزار و ۹۳۷ مأموریت انجام شد.

وی گفت: این در حالی است که در سه ماه نخست سال ۹۷ تعداد مأموریت‌های جاده‌ای غیر مرتبط با حمل و نقل ۱۸۸ مورد و انتقال مصدومان سوانح جاده‌ای یک هزار و ۸۷۷ مأموریت بود و تنها شاهد کاهش در مأموریت‌های مرتبط با حمل و نقل بوده‌ایم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، تعداد مأموریت‌های مرتبط با حمل و نقل در سه ماه نخست امسال را ۸۴۷ مورد و در مدت مشابه سال گذشته یک هزار و ۴۲ مورد اعلام کرد.

وی بیان کرد: اورژانس استان سمنان با توجه به وضعیت خاص جغرافیایی منطقه و قرار گرفتن در مسیر عبور زائران حرم امام هشتم در ایام مختلف سال با میزان بالایی از تماس‌های تلفنی و مأموریت‌ها مواجه است.

وی گفت: ۳۰ دستگاه آمبولانس دارای کد فعال و ۵۴ دستگاه در حال خدمت رسانی به مردم سمنان وجود دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با اشاره به اینکه همه کارکنان اورژانس استان سمنان از دانش آموختگان فوریت‌های پزشکی هستند، گفت: ۱۵۲ نفر کاردان و کارشناس پزشکی در اورژانس استان سمنان فعالیت می‌کنند.

اورژانس ۱۱۵ سمنان دارای ۲ پایگاه شهری جاده‌ای پیش بیمارستانی، هشت پایگاه شهری، ۲۰ پایگاه جاده‌ای و یک پایگاه اورژانس هوایی است.

۷۳۴۲م/‏۶۱۰۳

برچسب‌ها

اخبار مرتبط