۱۶۰میلیون تومان برای رفع مشکل مسکن مددجویان اسلام آباد اختصاص یافت

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه از اشتغال و مسکن به عنوان ۲ مشکل مددجویان زیرپوشش بهزیستی استان یاد کرد و گفت: برای رفع مشکل مسکن مددجویان بهزیستی اسلام آبادغرب ۱۶۰ میلیون تومان کمک تخصیص پیدا کرده که به زودی به حساب این افراد واریز خواهد شد.

به گزارش ایرنا، فاطمه رضوان مدنی روز چهارشنبه در سفر به شهرستان اسلام آباد در دیدار با حجت الاسلام مهری امام جمعه این شهرستان، اظهار داشت: در شهرستان اسلام آبادغرب پروژه ۱۱۸ واحدی مسکن مددجویان بهزیستی وجود دارد که تاکنون ۶۴ واحد از آن تکمیل و به مددجویان واگذار شده و ۵۴ واحد نیمه کاره باقی مانده که بهزیستی به دلیل عدم سهم آورده مددجویان ۳۰۰ میلیون تومان بدهکار است.

به گفته مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه، از همین رو قرار است از طرف سازمان بهزیستی و کمک خیرین ۱۶۰ میلیون تومان برای رفع مشکلات مسکن مددجویان تخصیص یابد و برای تامین مابقی نیز در حال رایزنی با استاندار کرمانشاه و دیگر مسئولان هستیم.

به گفته وی، بهزیستی به عنوان یک سازمان تخصصی وظایف سنگینی بر عهده دارد و افراد از بدو تولد تا سالمندی از خدمات این سازمان می توانند بهره مند شوند.

رضوان مدنی ادامه داد: بهزیستی متولی اصلی رسیدگی به آسیب های اجتماعی در جامعه است و در این راستا با تشکیل مراکز اورژانس اجتماعی و خط تلفن ۱۲۳ آسیب‌های اجتماعی رصد می شود.

امام جمعه اسلام آبادغرب نیز گفت: بهزیستی در معنای خاص خود، بهتر زیستن را به افراد جامعه می آموزد و جامعه هدف این سازمان اقشار محروم و آسیب پذیر بوده که در معرض خطر هستند.

حجت الاسلام محمدطاها مهری ادامه داد: بهزیستی جایگاهی امن و مطمئن برای افراد ناتوان از نظر جسمی، روحی، روانی و غیره است و این سازمان تاکنون خدمات خوبی بعد از انقلاب برای مددجویان تحت حمایت خود داشته است.

وی اظهار داشت: ضرورت دارد از سوی بهزیستی موضوع مسکن مددجویان شهرستان اسلام آبادغرب بررسی و حل و فصل شود و همچنین کمک های موردی بلاعوض نیز برای مددجویان این شهرستان از طرف بهزیستی برای رفع نیازهای آنها در نظر گرفته شود.

سپس مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با همراهی اعضای شورای اداری بهزیستی در ادامه سفر خود به اسلام آبادغرب با فرماندار این شهرستان دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار مشکلات مددجویان مورد بررسی قرار گرفت و تعدادی از مددجویان نیز با مدیرکل بهزیستی استان و فرماندار اسلام آبادغرب برای طرح مشکلات خود دیدار کردند.

۱۱ درصد پرونده مددجویان بهزیستی استان متعلق به مددجویان شهرستان اسلام آبادغرب است.

۷۴۶۰/‏۸۰۶۶