نخستین ایستگاه  تولید و  پرورش ملکه زنبور عسل فارس در کازرون راه اندازی شد

شیراز- ایرنا- نخستین ایستگاه تولید و پرورش ملکه و اصلاح نژاد زنبور عسل استان فارس چهارشنبه در کازرون راه اندازی شد.

حمید رشیدی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون اعلام کرد: یکی از صنایعی که مرتبط با کشاورزی است و باعث بقا و دوام کشاورزی می‌شود، صنعت زنبورداری است که اگر این صنعت با ابزار علم و دانش روز و بومی کشور مجهز و از دستاوردهای محققان بهره گیری شود، به طور حتم به پیشرفت‌های چشمگیری دست خواهد یافت.
وی در مصاحبه با ایرنا به موقعیت خوب صنعت زنبورداری در شهرستان کازرون اشاره کرد و گفت: این شهرستان با دارا بودن ۳۸۵ زنبورستان فعال و ۸۳ هزار کندو و تولید ۷۵۰ تن عسل در سال پتانسیل بالایی در زمینه صنعت عسل و زنبورداری دارد.

مدیرجهاد کشاورزی کازرون اضافه کرد: به همین دلیل برنامه ریزی های لازم برای راه‎اندازی اولین ایستگاه تولید و پرورش ملکه و اصلاح نژاد زنبورعسل در استان فارس در شهرستان کازرون صورت گرفت و راه اندازی شد.

رشیدی با بیان اینکه با ایجاد مرکز پرورش ملکه زنبور عسل در شهرستان کازرون، یکی از کمبودهای موجود بر سر توسعه صنعت زنبورداری در استان فارس را رفع می‌کند گفت: هدف از راه‌اندازی ایستگاه پرورش زنبور عسل حفظ و اصلاح نژاد زنبور بومی، قطع واردات ملکه از خارج از کشور، تولید و توزیع ملکه اصلاح شده در بین زنبورداران، آموزش روش‌های جدید و نوین زنبورداری پیشرفته و پرورش ملکه به صورت تجاری و انبوه و ارائه و شناخت گیاهان شهدخیز و گروه زا به پرورش دهندگان زنبورعسل است.
کازرون در ۱۲۰ کیلومتری غرب شیراز است.

۱۸۷۶

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها