سرمربی تیم کارگری پتانگ: امیدوار به کسب مدال هستیم

تهران - ایرنا - سرمربی تیم کارگری پتانگ گفت: در ششمین دوره رقابت های جهانی اسپانیا امیدواریم موفق به کسب مدال شویم.

«محمد هادی خشنودی» امروز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: حضور تعداد تیم ها در این دوره از رقابت های جهانی کارگران آزاد است. با این حال امید زیادی به کسب مدال داریم.

وی گفت: این رشته از سال ۱۹۰۷ در شهر مارسی فرانسه راه اندازی شد و با توجه به ویژگی های منحصر به فرد ی که دارد در سراسر اروپا منتشر شد.

او که ریاست انجمن بولینگ و بیلیارد کارگری پتانگ را نیز بر عهده دارد، افزود: فدراسیون جهانی در سال ۱۹۵۸ در فرانسه تاسیس شد و هم اکنون این رشته به عنوان نامزد جدی برای حضور در المپیک ۲۰۲۴ مطرح است.
خشنودی در خصوص شرایط تیم های حاضر در رشته پتانگ گفت: ۱۳ کشور شامل بلغارستان، لتونی، اسپانیا، فرانسه، مراکش، تونس، ایرلند، الجزایر، فنلاند مکزیک، ایتالیا، و تایلند و ۴ تیم از ایران در ۲ بخش زنان و مردان در رشته پتانگ به مصاف هم می روند.
وی ادامه داد: تیم های ایران در غالب دوبل مردان و سه نفر از زنان در بخش انفرادی حضور خواهند داشت. در تیم دوبل مردان رحیم و بهزاد زارع و غلامعلی شه مرادی و محمد زارع و همچنین میلاد خالقی، عباس الوانی و محمد آقاجری و حسین حمیدیان به مصاف حریفان می‌روند و در بخش زنان نیز آزاده قشقایی، ندا قاسمی زاده و ستاره نیک منش حضور دارند.

سرمربی تیم پتانگ کارگری ایران با تاکید بر اینکه بازیکنان تمرینات خوبی را پشت سر گذاشته اند، اظهار داشت: حریفان قدر برای تیم ایران، کشورهای فرانسه، ایتالیا، اسپانیا و تایلند هستند. ولی امید زیادی برای کسب مدال داریم.

ششمین دوره بازی‌های جهانی ورزش کارگری و آماتوری از روز سه‌شنبه ۱۱ تیرماه (دوم جولای) در شهر تورتوسای اسپانیا آغاز شده است ۵ هزار ورزشکار از ۴۲ کشور جهان به مدت ۶ روز با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.
کاروان ایران با ۶۸ ورزشکار مرد و ۱۹ زن در ۹ رشته و در قالب ۱۶ تیم در این بازی‌ها حضور دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =