دریافت تسهیلات بانکی برای روستاییان آسان می‌شود

سمنان- ایرنا- مدیرکل دفتر روستایی و شوراهای استانداری سمنان گفت: این دفتر با تنظیم بخشنامه در تلاش است دریافت تسهیلات روستاییان با رویکرد قانونی از طریق کاهش کاغذبازی‌های اداری در بانک آسان شود.

مهدی صمیمیان روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بسیاری از کارآفرینان در مناطق محروم و روستایی استان سمنان به دلیل سخت گیری های بیش از حد بانک‌ها از دریافت تسهیلات و پیگیری امور دلسرد و بی انگیزه می‌شوند.

وی خاطر نشان کرد: کاغذبازی اداری و تعیین مشاور از سوی بانک‌های عامل برای بازدید از طرح‌های اقتصادی مهم‌ترین چالش در ارائه تسهیلات روستایی است.

مدیرکل دفتر روستایی و شوراهای استانداری سمنان اضافه کرد: ارائه مشاوره برای بررسی طرح‌های اشتغال آفرین از سوی بانک‌های عامل برای درخواست کنندگان تسهیلات بسیار هزینه‌بر است که با برنامه ریزی های انجام شده برای رفع این چالش تلاش می‌کنیم.

صمیمیان ادامه داد: رایزنی‌هایی برای افزایش سقف تسهیلات از ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیارد ریال به سه میلیارد ریال و بیشتر در بخش تسهیلات روستایی انجام شده که امیدواریم این مهم محقق شود.

وی تصریح کرد: تاکنون ۱۲۵ طرح با اعتبار یک هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال در بخش روستایی سمنان در آستانه انعقاد قرارداد است.

مدیرکل دفتر روستایی و شوراهای استانداری سمنان گفت: ۲۸۰ میلیارد ریال در بخش روستایی برای رونق تولید و کاهش آمار بیکاری در استان سمنان تسهیلات پرداخت شده است.

سمنان دارای ۳۰۸ روستای برخوردار از شورای اسلامی است و ۲۵۷ روستای استان هم دهیاری دارد.

۷۳۳۹/۶۱۰۳

اخبار مرتبط