۱۲ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۴۴
کد خبرنگار: 2204
کد خبر: 83379409
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

خراسان جنوبی رتبه ۲۹ طلاق را در کشور دارد

بیرجند - ایرنا - سرپرست اداره کل ثبت احوال خراسان جنوبی گفت: خراسان جنوبی اکنون در ثبت طلاق از بین ۳۱ استان کشور رتبه ۲۹ را دارد.

علیرضا مهرآور روز چهارشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند بدون ذکر آمار طلاق در استان افزود: پیش از این رتبه استان ۲۸ بوده است.

وی ثبت چهار واقعه حیاتی شامل طلاق، ازدواج، ولادت و فوت را از رسالت های اصلی اداره کل ثبت احوال عنوان کرد و گفت: شاخص طلاق نیز بتازگی به نحوی شده که بر ازای هر یک هزار زن متاهل محاسبه می شود و در استان خراسان جنوبی به ازای هر یک هزار زن متاهل ۵.۸ زن طلاق می گیرند.

وی با بیان اینکه آمار ثبت واقعه ازدواج در سه ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴.۳ درصد کاهش یافت اظهار داشت: انتظار می رود با توجه به کاهش آمار ازدواج، ائمه جمعه و جماعات در ترویج این امر مقدس بیش از پیش بکوشند.

سرپرست اداره کل ثبت احوال خراسان جنوبی با اشاره به کاهش ۷.۱ درصدی ثبت واقعه ولادت سه ماه نخست امسال در استان گفت: آهنگ ثبت ولادت تا سال ۹۴ سیر نزولی داشت اما این روند از سال ۹۵ شدید شده که زنگ خطری برای استان محسوب می شود.

وی بیان کرد: همچنین در سه ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش سه درصدی ثبت واقعه وفات را داشته ایم که نیازمند مدیریت است.

مهرآور با بیان اینکه ثبت احوال در حوزه خدمات الکترونیکی یکی از دستگاه های پیشرو بوده است افزود: صدور شناسنامه، کارت ملی و بخشی دیگر از خدمات ثبت احوال به صورت الکترونیکی انجام می شود.

۹۸۹۳*۳۰۲۸

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha