مشکل کارگران نانوایی دزفول با افزایش دستمزد رفع شد

دزفول-ایرنا- رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان دزفول گفت: مشکلات کارگران نانوایی دزفول با برگزاری نشست های مختلف و افزایش دستمزد آنها رفع شد.

کورش نوروزی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: مشکلاتی در خصوص افزایش دستمزد بین کارگران نانوایی و کارفرما (اتحادیه خبازان) پیش آمده بود که این موضوع منجر به برگزاری نشست‌های مختلف برای رفع مشکل شد.
وی اظهار داشت: سوم تیرماه در نشستی با حضور نماینده فرماندار، صنعت و معدن، اتحادیه، انجمن صنفی کارگران نانوایی و اداره کار پس از بحث و تبادل نظر مقرر شد از تاریخ یکم خردادماه امسال دستمزد چانه گیر و شاطر ۱۳ هزار ریال به ازای هر پخت (یکصد شانه خمیر) افزایش یابد.
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی دزفول افزود: کارگران از کمک هزینه مسکن، عیدی، پاداش و حق اولاد نیز بهره مند هستند.
وی بیان کرد: روزانه ۲۵۰ هزار ریال نیز به مزد کارگران به غیر از سنوات خدمت پرداخت می‌شود این در حالی است که قبلاً این کارگران از مزد بدون مزایا بهره مند بودند.
نوروزی افزود: کارگران نان زن (تپانه زن) نیز روزانه ۵۰۵ هزار ریال همراه با مزایا دریافت خواهند کرد.
وی گفت: قبلاً بابت تعطیلی هیچ مزدی به کارگران نانوایی پرداخت نمی شد که در این نشست مصوب شد در روزهای تعطیل نیز مزد کارگران پرداخت شود.
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی دزفول با بیان اینکه کارگران نانوایی از بیمه ۱۰ درصد بهره مند هستند، افزود: صورتجلسه این نشست تنظیم و ضمن امضای مسئولان مربوطه ابلاغ شد.
وی اظهار داشت: هرگونه تجمع و اعتصاب کارگران نانوایی از این به بعد بدون هماهنگی و اخذ مجوز غیرقانونی است.

به گزارش ایرنا کارگران نانوایی های دزفول تا پیش از افزایش حقوق از میزان دریافتی خود ناراضی بودند و ضمن انتقاد از حمایت نکردن مسئولان عنوان می کردند این دریافتی کفاف هزینه های زندگی آنها را نمی دهد.

۷۲۷۸/۳۰۳۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =