استاندار : کنگره بزرگداشت شهدای ایلام باید بدون تعلل برگزار شود

ایلام -ایرنا- استاندار ایلام با اشاره به موقعیت ایلام به عنوان جبهه میانی در هشت سال جنگ تحمیلی تاکید کرد: کنگره بزرگداشت شهدای استان ایلام باید بدون تعلل برگزار شود.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی استانداری ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی عصر سه شنبه در نشست با شورای هماهنگی مشاورین ایثارگران دستگاه های اجرایی استان اظهار داشت: ایلام با جمعیت کم خود در دوران دفاع مقدس سه هزار شهید و ۱۲ هزار جانباز دین خود را به کشور ادا کرد و امروز همه موظف به خدمتگذاری این مردمان شهیدپرور هستند.

وی خاطر نشان کرد: کنگره بزرگداشت سه هزار شهید استان ایلام به عنوان یک رویدادعظیم فرهنگی با همکاری نهادها و ادارات استان امسال برگزار می شود.

استاندار ایلام با اشاره به اینکه نرخ درصد شهادت و ایثارگری ایلامیان از کل کشور بالاتر است، گفت: خدمت و تلاش در ایلام عین عبادت است، ایلام تربت پاک شهیدان ایران اسلامی است.

وی تصریح کرد: همه دستگاه های اجرایی موظف هستند که خانواده های شهدا و ایثارگران را تکریم کنند.

سلیمانی دشتکی بیان داشت: خانواده های شهدا و ایثارگران به ما نیاز ندارند، این ما هستیم که نیازمند حضور آنان در صحنه هستیم تا از عظمت آنها روحیه بگیریم.

استاندار ایلام با اشاره به اینکه ایلام تنها استانی بود که در جنگ مهاجرت نکرد گفت: ایلام با تمام وجود از کشور دفاع کرد و امروز برای توسعه نیازمند کمک و جبران ۸ سال مسکوت ماندن برنامه توسعه در ان دوران است.

۶۰۳۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =