خیرین کشور ۷۰۰ میلیارد ریال برای ساخت مدرسه در خوزستان متعهد شدند

اهواز- ایرنا- مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان گفت: بعد از بروز بحران سیل تاکنون خیرین سراسر کشور برای ساخت مدرسه در استان ۷۰۰ میلیارد ریال متعهد شده اند.

علی قربانی روز سه شنبه در حاشیه بهره برداری از مدرسه خیرساز منطقه زرگان از توابع شهرستان باوی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این مبالغ برای ساخت مدرسه در سراسر استان هدایت خواهند شد تا به عدالت در توزیع امکانات آموزشی در خوزستان بیش از پیش کمک شود.

وی همچنین به اختصاص مبلغ ۵۰۰ میلیارد ریال از محل کمک های وزارت نفت برای تعمیر و تجهیز مدارس استان اشاره کرد و گفت: با توجه به تامین این میزان اعتبار، کار تعمیرات مدارس استان آغاز شده و تلاش می شود این مدارس برای آغاز سال تحصیلی جدید آماده حضور دانش آموزان باشند.

این عضو شورای آموزش و پرورش استان همچنین در خصوص فرآیند صورت گرفته برای تعمیر و بازسازی مدارس آسیب دیده در جریان سیل، گفت: کار تعمیرات در این فضاهای آموزشی از سه هفته گذشته آغاز شده است که تعداد ۳۰ مدرسه تخریب و با کمک خیرین و حمایت های وزارت نفت از نو ساخته خواهند شد.

قربانی همچنین از آغاز عملیات اجرایی مجتمع آموزشی ۲۴ کلاسه زرگان با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال در هفته آینده خبر داد و گفت: با توجه به تراکم بالای دانش آموزی در این منطقه، پیش بینی می شود این فضای آموزشی طی ۲ سال آینده به بهره برداری برسد.

وی با اشاره به اینکه مدرسه ۶ کلاسه خیرساز منطقه زرگان با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال با زیربنای ۷۷۰ متر مربع به امروز به بهره برداری رسید، گفت: این پروژه جزء ۲۸ مدرسه ای است که در سال ۹۵ وعده ساخت آنها از سوی استاندار خوزستان داده شده بود.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان یادآور شد: در راستای تحقق این وعده تلاش می شود که تا پایان امسال همه ۲۷ مدرسه باقی مانده به بهره برداری برسند.

یک میلیون و ۱۰۰ هزار دانش آموز در استان خوزستان مشغول به تحصیل هستند.

۹۹۳۱/‏۶۰۰۲/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها