راه ارتباطی ۲۸۶ روستای آذربایجان غربی آسفالت شد

مهاباد - ایرنا - مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان غربی گفت: راه ارتباطی ۲۸۶ روستای این استان با اجرای طرح قیر یارانه ای، آسفالت شده است.

محمود بدلی روز چهارشنبه در جریان بازدید و بررسی مشکلات روستاهای بخش مرکزی میاندوآب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: ۴۶ هزار و ۷۳۰ تن قیر یارانه‌ای برای اجرای این طرح‌ها به آذربایجان غربی اختصاص یافته که تاکنون بیش از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار مترمربع راه روستایی با استفاده از آنها آسفالت شده است.
وی افزود: امسال نیز اجرای طرح آسفالت راه ۱۶۷ روستا با اعتباری بالغ بر ۶۰۰ میلیارد ریال در دستور کار قرار دارد.
وی بیان کرد: زیرسازی، جدول گذاری وآسفالت ریزی معابر ۱۴ روستای میاندوآب نیز در قالب اجرای این طرح به مساحت ۱۳۱ هزار مترمربع با مشارکت‌های مردمی در حال اجراست.
بدلی همچنین اضافه کرد: ۴۲ درصد از مساکن روستایی این شهرستان شامل یک هزار و ۱۲۰ واحد تا به امروز مقاوم سازی و بهسازی شده است.
نماینده مردم میاندوآب، شاهیندژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی نیز در حاشیه این بازدید به خبرنگار ایرنا گفت: بنیاد مسکن در بهسازی و مقاوم سازی مساکن روستایی و بهبود مناطق سیل زده و زلزله زده فعال بوده و اقدامات خوبی انجام داده است.
جهانبخش محبی نیا با تاکید بر تسریع در بهسازی مساکن روستایی این شهرستان افزود: ۵۰ درصد سازه‌های روستایی در میاندوآب بهسازی و مقاوم سازی شده است ولی این شهرستان از نظر جغرافیایی روی گسل لرزه‌ای قرار دارد و باید همیشه در امر مقاوم سازی مساکن در سطح شهر و روستاها حساسیت خاصی به خرج داد.
وی با بیان اینکه در مرحله اول مسکن، راه، گاز، برق و آب روستایی به عنوان نیازهای اولیه روستاییان باید پیگیری شود، افزود: مرحله دوم نیز در روستاها به توسعه، اشتغال، رفاه ساکنان روستاها و تفریح و نیازهای ثانویه ارتباط دارد.
در جریان این بازدید که فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستانی نیز حضور داشتند از طرح‌های عمرانی در روستاهای بخش مرکزی این شهرستان بازدید و مشکلات طرح هادی و آسفالت این روستاها بررسی شد.

آذربایجان غربی دارای سه میلیون و ۲۶۵ هزار نفر جمعیت است که ۳۴.۶ درصد از آن در مناطق روستایی و ۶۵.۴ درصد در مناطق شهری سکونت دارند.

هم اکنون طرح هادی در ۵۸۶ روستای این استان اجرایی شده است که بیش از ۱۶۷ هزار و ۶۰۰ خانوار از آن بهره مند هستند؛ ۵۵ درصد از خانوارهای ساکن در مناطق روستایی این استان در حال حاضر از مزایای طرح هادی برخوردار هستند.

۹۸۷۱/‏۶۱۸۵/‏۷۱۲۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =