۱۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۴۶
کد خبرنگار: 926
کد خبر: 83378954
۰ نفر
فرماندار از ۲ کارخانه در قشم بازدید کرد

قشم - ایرنا - در راستای رفع مانع ها و رونق تولید، فرماندار قشم روز سه شنبه با بازدید از ۲ کارخانه تولیدی نفتی و معدنی بازدید کرد و از نزدیک با مسائل و مشکلات آنها آشنا شد.

به گزارش ایرنا، علیرضا نصری در حاشیه بازدید از کارخانه‌های شرکت سرمایه گذاری نفت قشم و ذوب روی گفت: ذخیره سازی نفت خام، تقویت سیستم صادرات و کمک به افزایش بهره وری از پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس بندرعباس از جمله هدف‌های شرکت شرکت سرمایه گذاری نفت قشم است.

وی خاطر نشان کرد: این کارخانه از سال ۱۳۸۵ فعالیت خود را آغاز کرده که به دلایل مالی چندین بار متوقف شده و از سال پیش با دستور کار تکمیل ۶ مخزن، دور جدید فعالیت خود را آغاز نموده است.

فرماندار قشم ادامه داد: ساخت ۱۱ مخزن ۵۴۰ هزار بشکه‌ای و ۲ مخزن ۲۷۰ هزار بشکه‌ای در ۲ مرحله در در دستور کار این شرکت قرار دارد.

وی اظهار داشت: طبق برنامه پیش بینی شده، مجموع ظرفیت کل مخازن ۶ میلیون و۴۸۰ هزار بشکه خواهد بود که سه میلیون و ۲۴۰ هزار هزار بشکه در مرحله نخست مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

رئیس کمیته رفع موانع تولید شهرستان قشم افزود: تسریع در روند دریافت سوخت سهمیه‌ای ویژه ماشین آلات، تأمین خط فیبر نوری و دسترسی آسان‌تر به آب شیرین برای برخی مصارف کارگاهی از مشکلات این کارخانه است که برای رفع آنها رایزنی می‌شود.

وی تصریح کرد: سهولت صادرات از قشم و نزدیکی به پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس از جمله امتیازات مورد توجه سرمایه گذار و اشتغالزایی، امکان سرویس دهی به مجموعه‌های نفتی مانند پالایشگاه فلات قاره و بومی سازی صنایع نفت و رونق اقتصادی شاخص‌های مورد نظر فرمانداری برای ادامه فعالیت این مجموعه در قشم است.

فرماندار قشم، همچنین به بازدید از کارخانه ذوب روی اشاره و اذعان کرد: در حال حاضر این مجموعه با اشتغال ۳۷۴ نفر نیروی انسانی، شمش روی و اسید سولفوریک تولید می‌کند.

نصری با بیان اینکه صددرصد روی تولید شده در این کارخانه صادر می‌شود، ادامه داد: کمبود مواد اولیه موجب تولید کمتر از ظرفیت موجود در این کارخانه شده است.

فرماندار شهرستان قشم افزود: گاز رسانی به کارخانه و تأمین آب با قیمت مناسب خواسته‌های اصلی مسؤولان این کارخانه است که مقرر شد در نخستین جلسه کمیته رفع موانع تولید بررسی و مساعدت‌های لازم صورت پذیرد.

۲۰۴ شرکت صنعتی با ۱۴ هزار و ۹۹ میلیارد و ۶۶ میلیون ریال در جزیره قشم فعال است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان در خلیج فارس گسترده شده است.

۷۵۰۰