مدیران استان اصفهان در جذب بودجه سستی نکنند

اصفهان - ایرنا - استاندار اصفهان گفت: جذب حداکثری بودجه تخصیصی در تمام بخش ها ضروری است و مدیران دستگاه ها و سازمان ها در این زمینه سستی نکنند.

عباس رضایی عصر سه شنبه در شورای برنامه ریزی استان در سالن اجتماعات استانداری افزود: زیبنده نیست که بخش قابل توجهی از بودجه ادارات کل و سازمان‌های استان جذب نشود و این بطور حتم ناشی از وجود مشکلی مدیریتی در همان نهاد است.

وی با تاکید بر ضرورت تدبیر و درایت در برنامه ریزی اضافه کرد: دستگاه‌ها در گام نخست باید با جذب بودجه، طرح‌های نیمه تمام خود را تکمیل کنند.

استاندار اصفهان با اشاره به وضعیت اقتصادی خاص و تحریم‌ها و اینکه برای هر ریال بودجه تخصیصی به استان‌ها تلاش زیادی می‌شود، افزود: اینکه از زبان برخی مدیران شنیده می‌شود که بودجه نیست گفته ای نادرست است، بلکه موضوع اصلی سهل انگاری و عدم جذب از سوی برخی دستگاه هاست.

رضایی با تاکید بر اهمیت صرفه جویی در زمان کنونی تصریح کرد: ساده زیستی و نظارت درست بر هزینه‌ها وظیفه تمام نهادها و سازمان‌ها است و مدیران باید این مقوله را بطور جدی در دستور کار خود قرار دهند.

استاندار اصفهان بر ضرورت توجه به تبصره ۱۹ با محوریت مشارکت هرچه بیشتر بخش خصوصی در اجرای طرح‌های منتخب جدید و نیمه‌تمام تاکید کرد و گفت: این امر نیازمند برنامه ریزی جدی تر و رایزنی است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان نیز در این جلسه گفت: جذب بودجه را نباید به روزهای پایانی سال موکول کرد زیرا زمان کافی نیست و بودجه از دست می‌رود.

نعمت الله اکبری با ارائه گزارشی از وضعیت اسناد خزانه در سال ۹۷ افزود: ۴۵.۷ درصد بودجه سال ۹۷ یعنی حدود ۲ هزار و ۸۸۵ میلیارد ریال در استان جذب نشده و ۵۴.۳ درصد از این بودجه جذب شده است.

وی ادامه داد: مدیران دستگاه‌ها در روزهای آینده برای جذب مقدار یادشده تلاش کنند، اگرچه جذب در روزهای پایانی سخت خواهد بود.

شورای برنامه ریزی استان در سالن اجتماعات استانداری اصفهان با حضور استاندار، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی، مدیران کل دستگاه‌ها و سازمان‌های اجرایی استان و با هدف بررسی مشکلات عدم جذب بودجه سال ۹۷ در سالن اجتماعات استانداری اصفهان برگزار شد.

در این جلسه همچنین مقرر شد روزهای زوج جلسه مشترکی در استانداری با حضور دستگاه‌هایی که حداقل جذب بودجه را داشته‌اند، برگزار و ۱۹ تیر نیز جلسه جمع بندی با حضور تمام نهادها برگزار شود.

۶۰۲۰/‏۶۰۲۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =