۱۱ تیر ۱۳۹۸، ۱۷:۰۵
کد خبرنگار: 2209
کد خبر: 83378671
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

هنرمندان کهگیلویه و بویراحمد ۱۶ اثر به جشنواره ملی ارسال کردند

یاسوج- ایرنا- معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: هنرمندان تئاتر این استان ۱۶ نمایش خیابانی به دبیرخانه استانی جشنواره ملی «شب های تئاتر رضوی» ارسال کردند.

محمدعلی پیرسبزی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این جشنواره ملی به مدت هشت شب و از ۱۳ تا ۲۰ تیرماه ۱۳۹۸ به مناسبت دهه کرامت در مراکز هشت شهرستان کهگیلویه و بویراحمد برگزار می‌شود.

وی افزود: موضوع نمایش‌های خیابانی این جشنواره ملی در کهگیلویه و بویراحمد شامل شناخت اندیشه‌ها و زندگی امام رضا (ع)، تبیین سیره و ابعاد علمی و اجتماعی شخصیت هشتمین پیشوای شیعیان و توجه به ظرفیت فرهنگ‌ها، اعتقادات بومی، آداب، رسوم و آئین‌ها با محوریت فرهنگ رضوی است.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: برگزاری جشنواره ملی «شب های تئاتر رضوی» در این استان با مدیریت انجمن هنرهای نمایشی استان است.

پیرسبزی عنوان کرد: معاونت امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد، اداره‌های ارشاد و دفاتر انجمن نمایش هشت شهرستان استان نیز برای برگزاری این جشنواره ملی همکاری می‌کنند.

وی ابراز داشت: اعضای هیأت ارزیابی و انتخاب نمایش‌های خیابانی برتر جشنواره ملی «شب های تئاتر رضوی» در کهگیلویه و بویراحمد تعیین و معرفی شده اند.

پیرسبزی گفت: این افراد شامل رضا گشتاسب (نویسنده و کارگردان)، امیرحسین نوروزی (نویسنده، بازیگر و کارگردان) و رضا حیدری (کارگردان، مدرس و طراح نور) هستند.

دهه کرامت، دهه اول ماه ذی‌العقده است و آغازش با ولادت حضرت معصومه (علیهالسلام) و پایانش با ولادت حضرت ابوالحسن علی بن موسی‌الرضا (علیه السلام) می‌باشد.

دهه کرامت امسال از ۱۳ تا ۲۳ تیرماه خواهد بود.

۳۲۳۹/‏۷۵۳۵

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha