۱۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۲۵
کد خبرنگار: 1062
کد خبر: 83378543
۰ نفر
نقاشی‌های زنانی با اختلالات اعصاب و روان

تهران-ایرنا- نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «بازتاب‌ها» که گزیده‌ای از آثار زنان با اختلالات اعصاب و روان تا ۱۲ تیر در خانه هنرمندان ایران دایر است.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، مسئول برگزاری نمایشگاه «بازتاب‌ها» گفت: این نمایشگاه با هدف کمک به بیماران اختلالات اعصاب و روان با تکنیک هنردرمانی برگزار می‌شود، سازمان بهزیستی با رویکرد به تغییر حالت توانبخشی به توانمند سازی در این بیماران با توجه به آنکه اختلالات اعصاب و روان تمامی جنبه‌های شخصیتی یک فرد را درگیر نمی‌کند و هر بیمار توانایی‌هایی خاص فردی دارد و ایجاد انگیزه جدید برای زندگی، پرورژه نمایشگاهی را برنامه ریزی و اجرا کرد.

«مریم گشایش» افزود: در مرکز درمان و توانبخشی بیماران روانی مزمن «مهر» کارگاه هنری داریم که افراد دارای توانایی، استعدادیابی می‌شوند. این نمایشگاه در واقع خروجی کارگاه هنری است که ۵۴ اثر از ۳۰ هنرمند بیمار بالای ۲۰ سال در آن به نمایش درآمده است.

در ادامه فاطمه فخری کارشناس مسئول هنر درمانی بهزیستی کشور گفت: سازمان بهزیستی کشور تصمیم گرفته است که در همه مراکز توانبخشی، در کنار سایر خدمات توانبخشی و توان افزایی، هنر درمانی را راه اندازی نماید لذا در ماه‌های اخیر به تمامی مراکز استان‌ها راه اندازی کارگاه "هنری" ابلاغ شد و بودجه‌ای برای اتاق هنر درمانی اختصاص داده شده است.

سازمان بهزیستی گرایش‌های مختلف مانند هنر درمانی، موسیقی درمانی و نمایش درمانی را جزو اولویت برنامه‌های خود قرار داد تا بتواند زمینه درآمدزایی و اشتغال افراد کم توان و دارای اختلالات اعصاب و روان را فراهم کند.

نمایشگاه گروهی نقاشی «بازتاب‌ها» تا ۱۲ تیرماه در دو گالری استاد نامی و بهار خانه هنرمندان ایران میزبان علاقه‌مندان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =