۱۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۰
کد خبرنگار: 984
کد خبر: 83378401
۰ نفر

برچسب‌ها

مشکلات کارگری در اردبیل به حداقل رسیده است

اردبیل - ایرنا - دبیر کمیسیون کارگری شورای تامین استان می گوید که مسئولان با توجه ویژه به موضوع رونق تولید و رفع مشکلات کارخانجات دارای مشکل و غیرفعال مشکلات کارگری در این استان را به حداقل ممکن رسانده اند.

به گزارش ایرنا، ‏ماریا موسوی روز سه شنبه در جلسه کمیسیون کارگری شورای تامین استان اردبیل گفت: با پیگیری های استاندار و مدیران مرتبط، مشکلات واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی استان به حداقل رسیده است.

وی بیان کرد: در کمیسیون کارگری شورای تامین استان، موضوع واحدهای مشکل دار به صورت تخصصی و کارشناسی، مورد بررسی قرار گرفته و با حضور مدیران مرتبط، سعی در مرتفع کردن مشکلات کارگری داریم.

به گفته وی، وقتی یک واحد تولیدی، صنعتی یا خدماتی، دچار مشکل می گردد، اولین قشری که صدمه می بیند، کارگران شاغل در آن واحد هستند؛ لذا در تلاش هستیم تا با رفع مشکلات واحدها، از بروز مشکلات کارگری پیشگیری کنیم.

امسال هزار و ۱۶۹ واحد فعال، نیمه فعال و راکد در استان اردبیل شناسایی شده، در بخش کشاورزی استان هم در مجموع ۱۶۱ واحد صنایع تبدیلی، ۱۳۶ واحد فعال و ۲۵ واحد راکد شناسایی شده که واحد نیمه فعال و راکد از تسهیلات مالی بهره مند می‌شوند.

در سال گذشته ۱۱۵ واحد در بخش کشاورزی و ۳۰ واحد هم در بخش صنعت استان احیا شد و برای رونق اشتغال در استان برش شهرستانی تا افق ۱۴۰۴ تهیه شده و در بخش کشاورزی ایجاد گلخانه در سطح ۲ هزار و ۳۲۴ هکتار هدف گذاری شده است.

پنجره واحد نیز در استانداری فعال شده و در آن طرح‌های دارای مشکل مورد بررسی قرار گرفته و تصمیم نهایی اتخاذ می‌شود.

۶۰۱۶

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =