۱۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۳
کد خبرنگار: 912
کد خبر 83378333
۰ نفر
ایدرو ۲ پروژه مهم در استان کرمانشاه در دست اجرا دارد

کرمانشاه- ایرنا- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس هیأت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) گفت: این سازمان در کرمانشاه ۲ پروژه مهم شامل پروژه بیواتانول (الکل سوختی) و پروژه بیوایمپلنت در دست اجرا دارد که از محل مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب به استان است.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ محمدباقر عالی روز سه شنبه در حاشیه برگزاری نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در استانداری کرمانشاه در جمع خبرنگاران، به بازدید خود از این ۲ پروژه اشاره کرد و افزود: مثل اکثر پروژه‌های کشور مهمترین مساله تأمین مالی است و باتوجه به بررسی‌هایی که همکاران کردند در پروژه الکل سوختی با صحبت‌هایی که شد مقرر گردید که همراه با استان تأمین مالی پروژه طوری انجام شود که در دهه فجر سال ۹۹ به اتمام برسد.

وی اظهار داشت: حدود ۸۰ میلیارد تومانی تا الان در این پروژه سرمایه گذاری شده و در انتهای سال ۹۹ با هزینه سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیارد تومانی این پروژه تکمیل خواهد شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیأت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) در ادامه سخنان خود به پروژه بیوایمپلنت نیز اشاره کرد و گفت: این پروژه هم جز پروژه‌های منحصر به فرد در منطقه غرب آسیا است و تنها یک پروژه همانند آن در تهران وجود دارد.

عالی با اشاره به بازدید خود از این پروژه افزود: مشکل این پروژه مساله تأمین مالی نبود و در سه ماه اخیر با دستورات ویژه و پیگیری‌های جدی وزیر صمت و همکاری و مساعدت و دستور بسیار ویژه ریاست قوه قضائیه یکسری مسائل مدیریتی در پروژه وجود داشت که الحمدالله این مسائل حل شده و در تا انتهای امسال این پروژه به اجرا می‌رسد.

او در ادامه همچنین روز صنعت را به همه تلاشگران این عرصه به خصوص فعالان صنعتی استان کرمانشاه تبریک گفت.

۳۰۳۳/‏۸۰۶۶

برچسب‌ها