۱۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۴۷
کد خبرنگار: 2062
کد خبر: 83377887
T T
۰ نفر
ثبت نام ۷۰ درصد دانش آموزان خراسانی در سامانه سناد قطعی شد

مشهد-ایرنا- رئیس اداره نظارت و ارزیابی عملکرد اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: کار ثبت نام سال تحصیلی آتی برای ۷۰ درصد دانش آموزان در مدارس این استان از طریق "سامانه ملی سناد" قطعی شده است.

محمد قوامی نژاد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر این اساس ثبت نام قطعی سال تحصیلی ۹۸-۹۹ دانش آموزان در مدارس خراسان رضوی با ثبت کد ملی آنها در سامانه سناد صورت گرفته است.

وی به روند ثبت نام در سامانه ملی سناد اشاره و بیان کرد: امسال ثبت نام دانش آموزان در این سامانه به صورت اتوماتیک برای دانش آموزان میان پایه انجام و بنابراین بعد از ثبت نمرات نهایی هر دانش آموز، خود به خود نام وی به پایه بالاتر منتقل می شود.

رئیس اداره نظارت و ارزیابی عملکرد اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ادامه داد: ثبت نام به صورت غیراتوماتیک در پایه های اول هر مقطع تحصیلی یعنی در پایه اول و چهارم ابتدایی، پایه هفتم و دهم متوسطه به صورت دستی و توسط کادر اداری مدارس انجام می شود.

وی گفت: ثبت نام دانش آموزان در پایه اول ابتدایی با توجه به ضرورت صدور "شناسنامه سنجش سلامت" صرفاً با اخذ این شناسنامه ممکن است. ثبت نام دانش آموزان پایه اول و چهارم ابتدایی به صورت روزانه در سامانه سناد در حال انجام است.

قوامی نژاد افزود: ثبت نام دانش آموزان پایه هفتم نیز به دلیل پایان نیافتن مراحل ثبت نمرات پایه ششم آنها و نیز در پایه دهم به دلیل اجرای "طرح هدایت تحصیلی" هنوز در سامانه سناد هنوز آغاز نشده است. همچنین ثبت نام دانش آموزانی که نمرات لازم را برای اتمام هر پایه تحصیلی دریافت نکرده اند در این سامانه با شرکت در امتحانات جبرانی و اعلام نتایج در شهریور ماه انجام می شود.

وی گفت: در مجموع روند ثبت نام دانش آموزان در مدارس خراسان رضوی برای سال تحصیلی آتی با سرعت خوبی در حال انجام است و در این زمینه جای هیچ نگرانی وجود ندارد.

استان شش میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی یک میلیون و ۲۳۰ هزار دانش آموز دارد.

۷۴۹۶/‌۱۸۵۸

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha