حقوق عقب افتاده کارگران قند فسا بزودی پرداخت می‌شود

شیراز - ایرنا - معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان فسا گفت: همه معوقات و حقوق عقب افتاده کارگران کارخانه قند شهرستان فسا تا بیستم تیرماه امسال پرداخت می شود.

سلیمان کرمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به دنبال اعتراض کارگران کار خانه قند فسا نشستی با حضور اعضای شورای تأمین، نمایندگان کارگران، مالک و کارفرمای کارخانه، رئیس اداره تعاون کار رفاه اجتماعی شهرستان و رئیس اداره تأمین اجتماعی شهرستان فسا در فرمانداری تشکیل و پیرامون چگونگی پرداخت معوقات کارگران تصمیم گیری شد..

وی بیان کرد: در این جلسه مقرر شد که تمامی معوقات و حقوق عقب افتاده کارگران نهایت تا بیستم تیرماه امسال پرداخت شود؛ همچنین بعلت ارائه نشدن لیست بیمه توسط کارفرما مقرر شد ضمن همکاری اداره بیمه تأمین اجتماعی در تمدید دفترچه و همکاری در سامانه مذکور مشکل را مرتفع و کارفرما موظف شد درصدی از معوقات بیمه خود را تا پایان تیرماه پرداخت نماید.

فرماندار شهرستان فسا در خصوص بلاتکلیفی تعدادی از بازنشستگان کارخانه قند در پرداخت نشدن ٤ درصد سهم بیمه توسط کارفرما و تعیین تکلیف آنها هم گفت: در این جلسه مقررشد کارفرما ضمن پرداخت مبلغ موظفی به بیمه وضعیت این تعداد از بازنشستگان را تا پایان تیرماه مشخص نماید.

کرمی اظهار داشت: در پرداخت معوقه پیمانکاران کارخانه که چغندرقند تحویل داده اند نیز مقرر شد کارفرما این مشکل را هم ظرف یکماه آینده تعیین تکلیف نماید.

صبح روز یکشنبه همین هفته کارگران کار خانه قند فسا در اعتراض به عقب ماندگی ۵ ماهه حقوقشان به مقابل فرمانداری این شهرستان آمدند.

برخی از کارگران در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشتند: حدود ۵ ماه است که حقوقشان را پرداخت نکرده‌اند، وضعیت اقتصادی و گرانی امروز، اجاره خانه و بقیه هزینه‌ها به شدت به این افراد و خانواده هایشان فشار می آورد.

این کارگران می گویند: پرداخت نکردن حقوق از طرف کارخانه باعث شده مدام از دوستان و آشنایان به خاطر هزینه‌های زندگی قرض بگیرند و بار بدهی بالایی داشته باشند.

شهرستان فسا در فاصله ۱۳۰ کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است.

۹۶۵۳/‏۶۱۱۳‬

اخبار مرتبط