خانواده زندانیان مهاباد خدمات پزشکی رایگان دریافت می کنند

مهاباد - ایرنا - رییس اداره زندان مهاباد گفت: خانواده زندانیان بی بضاعت این شهرستان به صورت دوره ای خدمات پزشکی رایگان دریافت می کنند.

محمد اکبرنژاد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این طرح به مناسبت هفته قوه قضائیه در زندان مهاباد آغاز شده است و به صورت دوره‌ای ۲ بار در ماه (هر ۱۵ روز یک بار) تداوم خواهد داشت.

وی اضافه کرد: برای اجرای این طرح به زندانیان اطلاع داده می‌شود که پزشک زندان در سالن ملاقات مستقر شده و خانواده‌هایی که دارای عضو بیمار هستند می‌توانند با مراجعه به این سالن به صورت رایگان معاینه شوند.

وی با اشاره به تأمین برخی داروها توسط خیران نیز در قالب اجرای این طرح گفت: برخی داروخانه‌های سطح شهر نیز تأمین داروها را برای این خانواده‌های نیازمند متقبل شدند و تا سقف مشخصی تأمین دارو نیز برای این خانواده‌های به صورت رایگان انجام می‌شود.

وی افزود: علاوه بر ویزیت رایگان این بیماران، خدمات پزشکی دیگری از جمله تست فشار خون و قند خون نیز انجام می‌شود به طوری که این تیم پزشکی در هر دوره به ۲۰ تا ۲۵ بیمار خدمات پزشکی رایگان ارائه می‌دهند.

اکبرنژاد با اشاره به اینکه اگر فردی در جامعه جرمی مرتکب و دچار حبس و زندان می‌شود خانواده وی نمی‌تواند به تبع او مجرم باشند، اظهار داشت: به منظور حفظ بنیان خانواده نباید اجازه داد تا خانواده‌هایشان فشار مشکلات را تحمل کنند و لازم است مسؤولان از خانواده‌های زندانیان حمایت کنند.

مهاباد با ۲۳۷ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است.

۳۰۲۰/‏۷۱۲۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =