۱۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۰۰
کد خبرنگار: 1426
کد خبر: 83377798
۰ نفر
بدهی کارگران پروژه سد سیکان پرداخت شد

ایلام - ایرنا - حقوق کارگران پیمانکار پروژه سد سیکان پس از گذشت ۲ سال پرداخت شد.

سد مخزنی سیکان آبان ماه سال ۸۹ با هدف تامین آب مورد نیاز اراضی کشاورزی پایین دست کلنگ زنی شد که به علت عدم تامین اعتبار کافی عملیات اجرایی آن تعطیل شد.

این سد هم از نظر تامین آب آشامیدنی و همچنین از نظر گردشگری حائز اهمیت و دارای صرفه اقتصادی است و در آینده علاوه بر تامین آب آشامیدنی سه شهرستان آبدانان، بدره و دره شهر بخش عمده ای از اراضی کشاورزی پایین دست تحت پوشش شبکه های جانبی آن قرار می گیرد.

این طرح با مشخصات سد سنگ ریزه ای با هسته رسی، حجم مخزن از ۲۱ میلیون متر مکعب قرار و با ارتفاع ۷۰ متر از بستر درحالی که قرار بود آب مورد نیاز چهار هزار و ۶۰۰ هکتار اراضی پایین دست سد محل سد را تامین کند هشت سال گذشته را کم و بیش راکد سپری کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: پرداخت حقوق کارگران سد سیکان (پیمانکار جهاد نصر) پرداخت شد.

شکراله شیرخانی گفت: ۶۱ نفر در این پروژه مشغول به کار هستند که از دی ماه سال ۹۶ معوقات کارگران آنها پرداخت نشده بود.

وی افزود: عملیات اجرایی سد مخزنی سیکان سال ۸۸ با هدف ذخیره سازی جریان های سطحی و آب چشمه های موجود و نیز مهار سیلاب های رودخانه سیکان در ۱۳۰ کیلومتری جنوب شرقی مرکز استان ایلام آغاز شد.

شیرخانی یادآور شد: این طرح در محدوده شهرستان دره شهر بعد از چند سال رکود و بن بست اجرایی به نظر می رسد که فرصت دوباره ای برای اجرا، گشایش و احداث یافته است.

وی با بیان اینکه پیگیری مشکلات و مسائل واحدهای کارگری با حسن تدبیر استاندار، در دستور کار قرار گرفت، گفت: بر همین اساس، حقوق کارگران سد سیکان پیمانکار جهاد نصر از روز گذشته دهم تیرماه جاری آغاز و حقوق دی ماه کارگران پرداخت شد.

شیرخانی تاکید کرد: در روزهای آتی، مابقی معوقات پرداخت می شود چرا که صیانت از نیروی کار و احقاق حقوق اولیه کارگران در تمام واحدهای کارگری اجرا می شود.

۷۱۸۰/۶۱۱۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =