رسانه های اصلی آمریکا با دولت این کشور همراه هستند

تهران – ایرنا - فعال رسانه ای با بیان این که رسانه‌های اصلی آمریکایی با دولت این کشور همراه هستند،گفت: آنها در برابر اقدامات خلاف حقوق بشر دولت‌شان در کشورهای دیگر سکوت می‌کنند.

«مرضیه هاشمی» فعال رسانه ای و مجری شبکه پرس تی وی عصر امروز در همایش آمریکا و جنایت‌های قرن در دانشگاه امیرکبیر افزود: من حقوق بشر آمریکایی را دیده و حس کردم. من دیدم چقدر راحت در آمریکا افراد ناپدید می‌شوند. خوشبختانه فرزندم در سفر آمریکا همراهم بود و سروصدا زیاد شد اما افراد بسیاری بودند که بدون سروصدا ناپدید شدند.

وی با بیان اینکه خیلی‌ها می‌ترسند زندانی شدن اقوام و خانواده‌هایشان را مطرح کنند، اظهار داشت: خیلی از زندانیان که ساکت هستند سیاه‌پوست یا لاتین‌تبار بودند. آن افراد بیشتر اوقات کم‌بضاعت بوده و وکیل دولتی می‌گیرند و افراد برای اینکه زمان کمتری زندانی شود، مجبور به پذیرش اتهام می‌شود.

خبرنگار پرس‌تی‌وی ادامه داد: هیچ وقت از زندانی سیاسی در آمریکا نمی‌شنوید چراکه افراد را با اتهام های دیگر محاکمه می‌کنند در حالی که ما زندانیان سیاسی سیاهپوست و سرخپوست زیادی داریم که متهم به قتل شده‌اند.

هاشمی با بیان اینکه من فقط ۱۱ روز در زندان بودم و نمی‌دانم چگونه می‌خواهند انسانیت را از شما بگیرند، تصریح کرد: آنها در زندان می‌خواهند افراد را بشکنند. من را در زندان با پابند و دستبند جابه جا می‌کردند. مگر من چه کرده بودم؟ همان کشور مدعی حقوق بشری است.

وی با اشاره به سالگرد حمله به هواپیمای ایرانی از سوی ناو آمریکایی وینسس خاطرنشان کرد: دو روز دیگر سالگرد حمله به هواپیمای مسافربری ایران است. آنها هیچ وقت عذرخواهی نکردند و نگفتند ما اشتباه کردیم. پنج سال پیش پلیس آمریکا یک سیاهپوست را در شهر فرگوسن کشت مردم اعتراض کردند ولی آنها تانک آوردند.

این فعال رسانه‌ای با بیان اینکه برای آمریکا نسبت به کشورها حقوق‌بشر مهم نیست، ابراز داشت: رسانه‌های اصلی آمریکایی با دولت همراه هستند. آنها برابر خلاف دولت‌شان در کشورهای دیگر سکوت کرده و درباره حقوق بشر سکوت می‌کنند.

هاشمی با بیان اینکه من نمی‌دانم چطور برخی افراد و جوانان به آمریکا علاقه‌مند هستند، عنوان کرد: ای کاش می‌توانستم بگویم آمریکا به دنبال حقوق بشر است ولی آمریکا به هیچ وجه به دنبال حقوق بشر نیست.

وی با بیان اینکه مردم آمریکا چندان اطلاعات سیاسی ندارند و هرچه رسانه‌های آمریکایی بگویند قبول دارند، یادآور شد: من فکر نمی‌کنم اکثر مردم آمریکا قبول کنند که آمریکا همدست ناقضین حقوق‌بشر است زیرا فکر می‌کنند که کشورشان به دنبال دمکراسی آزادی و عدالت است.

خبرنگار پرس‌تی وی اضافه کرد: ریاست جمهوری ترامپ موجب تغییر فضا شده ولی فکر نمی‌کنم بیش از ۵۰ درصد مردم قبول کنند که آمریکا داعش را شکست داده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =