مجمع نمایندگان پیگیر اقتصادی شدن درآمد نخودکاران کرمانشاهی است

کرمانشاه - ایرنا - رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه گفت: درآمد کشاورزان نخود کار باید اقتصادی شود و مجمع نمایندگان استان آمادگی دارد تا این موضوع را برای افزایش درآمد نخودکاران پیگیری کند.

به گزارش ایرنا، فرهاد تجری روز دوشنبه در نشست مجمع نمایندگان استان کرمانشاه با رئیس و معاونان سازمان جهاد کشاورزی استان اظهار داشت: باید بحث کاداستر کشاورزی به صورت جدی پیگیری شود و مجمع هم از آن حمایت خواهد کرد.

وی از عدم پیگیری برای بازسازی ساختمان های جهاد کشاورزی در شهرستان های زلزله زده انتقاد کرد و گفت: کمیسیون های رفع تداخل باعث مشکلاتی برای کشاورزان شده است و نباید اجازه دهیم به کشاورزان ظلم شود.

تجری معتقد است، محور اقتصاد استان، کشاورزی است و وضعیت علمی کشاورزان با ۱۰ سال پیش قابل مقایسه نیست و رشد خوبی در این عرصه داشته ایم.

وی یادآور شد، موضوع مهم تولید و بحث جلوگیری از صادرات محصولات نباید باعث شود کشاورزان متضرر شوند.

به گفته این نماینده، شنیدن چالش ها و فرصت ها انتظاری بود که باوجود کمبود وقت به صورت مطلوبی از طرف مدیران مطرح شد.

وی با بیان اینکه امروز دکتر مصری یک ظرفیت ملی برای کرمانشاه است، ادامه داد: حضور و قدرت نمایندگان در مجلس موجب خواهد شد سود این ظرفیت ها به استان برسد.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در پایان خطاب به حاضران جلسه خاطرنشان ساخت، جمع بندی مشکلات را به مجمع ارسال نمایید تا پیگیری های لازم را برای حصول آن بعمل آوریم.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۳۴ شهر و ۲ هزار و ۶۰۰ روستا دارد.

این استان ۹۹۵ هزار هکتار زمین کشاورزی دارد و سالانه چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی، باغی و دامی در این استان تولید می شود.

۷۴۶۰/۳۰۳۳