۱۰ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۹
کد خبرنگار: 1626
کد خبر: 83376709
۱ نفر

برچسب‌ها

خرید ۲۴۰۰ تن محصول راهبردی از کشاورزان زنجانی

زنجان – ایرنا - مدیر فنی و سرپرست کمیته خرید گندم شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۱۴ زنجان گفت: این شرکت طی ۹ روز گذشته ۲ هزار و ۴۰۰ تن گندم از کشاورزان این استان به صورت تضمینی خریداری کرده است.

ستار رحمنی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امسال درب ۴۰ سیلوی برای ذخیره گندم خریداری شده از کشاورزان باز است.
به گفته وی، سالجاری سه مرکز خرید گندم به ۱۴ مرکز قبلی دولتی در استان زنجان اضافه شده و از طرفی نیز ۲۳ مرکز مباشر در استان  برای خرید این محصول راهبردی فعال شده است.
 مدیر فنی و سرپرست کمیته خرید گندم شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۱۴ زنجان گفت: امسال خرید تضمینی گندم از کشاورزان استان به قیمت کیلویی ۱۷ هزار ریال انجام می شود.
رحمنی تاکید کرد: کل گندم های خریداری شده در سیلوهای استان زنجان تخلیه و ذخیره سازی می شود.
وی اظهارداشت: به منظور جلوگیری از قاچاق گندم که محصول راهبردی به شمار می رود و برای مدیریت این مهم حمل آن به خارج از استان زنجان با دریافت مجوز از شرکت غله امکانپذیر است.
این مسئول اضافه کرد: طبق پیش بینی های انجام شده در استان زنجان ۵۵۰ هزار تن تولید گندم تولید و از این میزان ۵۰۱ هزار تن خرید تضمینی می شود.
مدیر فنی و سرپرست کمیته خرید گندم شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۱۴ زنجان گفت: بر اساس برآوردهای انجام شده در استان امسال نیز می توانیم رکورد خرید گندم از کشاورزان را بشکنیم.
به گزارش ایرنا، سال ۹۷ رکورد خرید گندم در استان زنجان با خرید ۴۵۵ هزار تن از این محصول شکسته شد.
زنجان سال ۹۵ در تولید گندم رتبه هشتم و در ذخیره سازی این محصول راهبردی نیز جزو استان های رده بالای کشوری بود.
۹۵۰۵/۶۰۸۵

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =