۱۰ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۲
کد خبرنگار: 1410
کد خبر: 83376665
۰ نفر
۸ نفر طی ۴ روز در روان آب های آذربایجان غربی غرق شدند

ارومیه- ایرنا- رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی آذربایجان غربی ضمن هشدار به افرادی که در مکان های غیرمجاز به شنا اقدام می کنند، گفت: از پنج تا هشت تیرماه جاری هشت نفر در روان آب های این استان غرق شدند.

باقر بهرامی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در طول این چهار روز ۱۶ نفر در استان دچار حادثه غرق شدگی شدند که ۵۰ درصد آنان جان باخته اند و هشت نفر دیگر نیز در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

وی اظهار داشت: از این تعداد هفت نفر با شنا در پشت سدها، یک نفر در دریاچه ارومیه، سه نفر در رودخانه و پنج نفر دیگر در اثر سیلاب منطقه قطور خوی دچار حادثه شدند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی آذربایجان غربی از شهروندان خواست تا در موقع شناکردن با توجه به تابلوها و علائم هشداردهنده از وقوع حادثه جلوگیری کنند.

با توجه به آغاز فصل گرما تعدادی از مردم بدون توجه به هشدارها و اطلاعیه‌ها در سدها و تأسیسات آبی آذربایجان غربی شنا می‌کنند و جان خود را خطر می‌اندازند.

طبق اطلاعیه شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان غربی شنا در دریاچه پشت سدهای استان ممنوع بوده و این تأسیسات تنها برای آبرسانی طراحی و احداث شده است و به هیچ وجه برای شنا کردن مناسب نیست.

هم اکنون ۱۳ سد در آذربایجان غربی شامل سد شهرچای ارومیه، آغ چای چایپاره، زولا و دریک سلماس، حسنلوی نقده، شهید قنبری ماکو، ساروق تکاب، قیقاج و ارس ۲ پلدشت، سد بوکان، سد مهاباد، سد سیلوه پیرانشهر و سد ماکو در حال بهره برداری است.

۸۱۳۷/‏۳۰۷۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =