حقوق بشر ابزاری برای جنایت آمریکا در دیگر کشورها است

کرمانشاه - ایرنا - رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه با اشاره به هفته بازخوانی حقوق بشر آمریکایی گفت: آمریکا در طول تاریخ همواره حقوق بشر را به عنوان یکی از وسیله های نفوذ و جنایت خود در دیگر کشور بکار برده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، عباس سروری روز دوشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان کرمانشاه در سرسرای اجتماعات فرمانداری، با اشاره به نامگذاری هفتم تا ۱۲ تیرماه از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان هفته حقوق بشر آمریکایی، اظهار امیدواری کرد این هفته مانند روز جهانی قدس فراگیر و جهانی شود.

او با یادآوری اقدامات آمریکا در براندازی حکومت‌ها، انقلاب‌های رنگین، سقوط صدام حسین، نفوذ در دیگر کشور و غیره به بهانه حقوق بشر گفت: حقوق بشر یکی از ابزارهای مهم نفوذ آمریکا در مداخله در دیگر کشورها است که معمولاً با همکاری عوامل داخلی آن کشورها که گاهاً فریب شعار آنها را می‌خورند همراه می‌شود.

وی همچنین به ۱۷ هزار شهید ترور در کشورمان بعد از انقلاب اشاره کرد و گفت: حمله طبس، کودتای نوژه، تحریک صدام برای حمله به ایران، همکاری اطلاعاتی با صدام برای شکست ایران، حمایت از گروهک منافقین و دیگر گروهک‌های معاند ملت ایران، حمله به کشتی‌ها سکو های نفتی ایران و شلیک به هواپیما مسافربری ایران گوشه کوچکی از جنایت آشکار آمریکا علیه ایران است و آن وقت شعار حمایت از حقوق بشر نیز برای ملت ما می‌زند.

سروری، تحریم‌های ظالمانه اقتصادی و خروج آمریکا از برجام را نمود دیگری از فریبکاری آمریکا عنوان کرد و گفت: فقط و فقط با ایستادگی و مقاومت باوجود سختی و مشکلات راه پیروزی بر آمریکا است.

وی با اشاره به وتوی ۴۰ قطعنامه شورای امنیت علیه رژیم صهیونیسم و دادن سلاح به عربستان برای جنایت در یمن گفت: اگر حقوق بشر آمریکایی راست است و دروغ نیست چرا برای این کشورها شعار حقوق بشر سر نمی‌دهد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه در پایان از برگزاری برنامه بازخوانی شهدای ترور در حسینه امام خمینی (ره) جنب بیت امام جمعه شهر کرمانشاه رأس ساعت ۱۰ تا ۱۱ صبح روز سه شنبه خبر داد و از ادارات و اقشار مختلف جامعه خواست برای آشنایی و آگاهی بخشی به نسل جوان با جنایت آمریکا به بهانه حقوق بشر تلاش کنند که فریب این استکبار جهانی نخورند.

۳۲۰۹/‏۳۰۳۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =