محو کار کودکان در دستور کار اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی  قرار گرفت

اراک - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: محو کار کودکان به ویژه کارهایی که آسیب های جدی به سلامتی جسمی، روحی می زنند و فرصت های آموزش و یادگیری را از بین می برند در دستور کار بازرسان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی این استان قرار گرفت.

«محمد تقی آبایی» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از بین بردن اشکال بد کار کودکان از جمله اهداف اساسی حقوق کار است و در بند «پ» سند ملی کار شایسته به صورت خاص به محو کار کودکان به ویژه اشکال بد کار کودک اشاره شده است.

وی ادامه داد: بر این اساس بازرسان کار موظف به انجام اقدام فوری نسبت به بررسی همه جانبه و مجدانه برای محو بدترین اشکال کار کودک هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: اداره بازرسی کار این استان موظف است ضمن توجه ویژه نسبت به این مهم، کارفرمایان را به قوانین و جرایم موجود و نظارت بر رویه های مربوط به محو کار کودک آشنا کند.

آبایی افزود: راهنمایی و آموزش سامانه های مرتبط، صدور ابلاغیه و ثبت آمار مربوط به محو کار کودک به صورت ماهانه در سامانه نرم افزاری بازرسی کار از دیگر وظایف بازرسان کار است.

وی ادامه داد: در صورت تخلف کارفرمایان بر اساس فصل یازدهم قانون کار به ویژه ماده ۱۷۶ قانون کار و نیز ماده ۲ آیین نامه مذکور نسبت به معرفی کارفرمایان متخلف به مراجع قضایی اقدام لازم انجام شود.

۳۰۱ هزار و ۵۵۹ نفر از جمعیت استان مرکزی را کارگران تشکیل می دهند که با مجموع خانواده این افراد، حدود ۵۰۰ هزار نفر از جمعیت استان را شامل می شود.

۱۹۵۵/‏۶۰۱۳/‏

سرخط اخبار استان‌ها