۱۰ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۳۲
کد خبرنگار: 1452
کد خبر: 83376280
۰ نفر

برچسب‌ها

کشتی همدان به روزهای اوج باز می گردد

همدان- ایرنا- نائب قهرمان سابق المپیک گفت: کشتی همدان با اصل برنامه محوری و استفاده از دانش روز و نوین کشتی به طور قطع به روزهای اوج خود باز می گردد.

مسعود مصطفی جوکار روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مدیریت جدید هیات کشتی تمام تلاش خود را برای تحقق این هدف مهم انجام می دهد و همه قهرمانان نیز باید در این مسیر به وی کمک کنند.

وی بیان کرد: در این مسیر نیز مسئولان باید حمایت لازم را داشته باشند چرا که کشتی همدان پیشینه جهانی و المپیک دارد و می تواند باز هم در قهرمانی های بین المللی حضور یابد.

جوکار با اشاره به پیشنهاد تاثیرگذار برای رسیدن به شرایط بهتر در برنامه کوتاه مدت گفت: پیشنهاد داده ام که برای پیشرفت کشتی استان حضور رده های سنی پایین تر در مسابقات سنین بالاتر الزامی شود و در همین راستا جوانان در رده امید و بزرگسال و نوجوانان در رده جوانان شرکت کنند.

وی خاطرنشان کرد: این حضور تاثیر بسزایی در تجربه اندوزی کشتی گیران دارد و انتظار دارم مربیان تفکر خود را در این باره حرفه ای کنند.

نائب قهرمان کشتی المپیک پیرامون انتقاد برخی مربیان از حضور کشتی گیران ۱۷ ساله در مسابقات امیدها و بزرگسالان استان همدان بیان کرد: وقتی محمد نخودی در سن ۱۷ سالگی مدال برنز بزرگسالان آسیا را کسب می کند، نشان از این دارد که می توان این طرح را اجرایی کرد.

وی افزود: در همدان نیز سابقه درخشش رده های سنی پایین تر در بزرگسالان را داشتیم و بنده همراه با محمد دهفولی و بابک درویشی در همین رده توانستیم در مقطع بزرگسالان بدرخشیم.

این مربی کشتی اهل ملایر یادآور شد: باید این تفکر در بین مربیان و دست اندرکاران حاکم شود که کشتی گیر باید در سن ۲۵ سالگی مدال جهانی داشته باشد نه اینکه تازه به فکر قهرمانی کشور و تیم ملی باشد.

کشتی همدان در سال های اخیر به دلیل بی برنامگی و حواشی بسیار از اوج قهرمانی فاصله گرفته و اکنون قهرمانان سابق می کوشند تا جایگاه این رشته ورزشی استان را در کشور احیا کنند.

۷۵۲۰/‏۲۰۸۷

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =