۱۰ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۰۷
کد خبرنگار: 957
کد خبر: 83376251
۰ نفر

برچسب‌ها

نمایشگاه فرش دستباف کردستان گشایش یافت

سنندج - ایرنا - نمایشگاه فرش دستباف کردستان با حضور حسین فیروزی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت و فعالان این عرصه در عمارت تاریخی خسروآباد سنندج افتتاح شد.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان روز دوشنبه در آیین گشایش این نمایشگاه اظهار داشت: نمایشگاه فرش دستباف کردستان با هدف شناساندن هنر و صنعت فرش دستباف این استان به مهمانان داخلی و خارجی شرکت کننده در کنگره مشاهیر کُرد برپا شد.

محمد بختیار خلیقی با بیان اینکه نمونه‌ای از فرش دستباف کردستان در ۱۲ غرفه به نمایش گذاشته می‌شود، افزود: فرش دستباف، تابلو فرش، سجاده و گلیم در این غرفه ها در معرض دید علاقمندان قرار می‌گیرد.

وی یادآور شد: این نمایشگاه با حضور فعالان فرش شهرستان های مختلف استان، تشکل های بخش خصوصی، نمایندگی شرکت سهامی فرش ایران در کردستان، اتحادیه ها، شرکت های تعاونی فرش دستباف روستایی، اتحادیه صنفی فروشندگان دستباف شهری و کارگاه های متمرکز و غیرمتمرکز از ۱۰ تا ۱۲ تیر پذیرای علاقمندان است.

خلیقی اظهار داشت: فرش دستباف کردستان به ثبت ملی رسیده و برای ثبت جهانی آن نیز تلاش می شود، ضمن اینکه این استان دارای ۲ برند جهانی فرش دستباف پولادین بیجار و یک پود سنندج است.

کنگره مشاهیر کُرد روزهای ۱۱ و ۱۲ تیر با حضور مهمانانی از داخل و خارج کشور در دانشگاه کردستان برگزار می شود.

در حال حاضر ۹۰ هزار بافنده فرش در کردستان فعالیت دارند که ۱۲ هزار نفر از آنان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

۷۳۵۵ / ‏‬ ۳۰۳۴ 

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha