مهار آتش سوزی علف های هرز در صدر ماموریت آتش نشانان ماکو

ارومیه - ایرنا - رییس ایستگاه آتش نشانی و خدمات ایمنی ماکو گفت: مهار آتش سوزی علف های هرز با ۴۳ مورد عملیات طی سه ماهه نخست امسال در صدر آمار ماموریت آتش نشانی این شهرستان قرار داشت.

واقف شکرزاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به قرار گرفتن در فصل تابستان و خشک شدن علف‌ها در مراتع افراد نسبت به آتش زدن این علف‌های هرز اقدام می‌نمایند و این موجب افزایش حجم کاری بی مورد آتش نشان شده و در سه ماهه نخست ۴۳ مورد عملیات در این خصوص انجام شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه در سه ماهه نخست ۱۷۳ مأموریت آتش نشانی انجام شده است، افزود: ۳۸ درصد از این عملیات‌ها مربوط به آتش سوزی و ۶۲ درصد مربوط به حوادث است.

وی ادامه داد: عمده حوادث و آتش سوزی‌ها در مراتع، علوفه، مسکونی، باغ و علف‌های هرز رخ داده است.

وی اضافه کرد: علاوه بر آن، آتش نشانان ماکو توانستند با حضور به موقع چندین حلقه مار سمی را که بر اثر گرمای هوا به منازل مسکونی و خودروها در مناطق شهری و روستایی هجوم آورده بودند، به دام بیاندازند و پس از رفع خطر از مردم و اهالی در طبیعت رها کنند.

شکرزاده گفت: ۷۳ مورد گیر افتادگی حیوانات، ۴۳ مورد خدمات آموزشی، هفت مورد مانور و ۳۰ مورد همکاری با سایر نهاد از عملکرد ایستگاه آتش نشانی و خدمات ایمنی ماکو بوده است.

رئیس ایستگاه آتش نشانی ماکو اضافه کرد: آتش نشانان ماکو علاوه بر اطفای حریق، با مشارکت در عملیات امداد و نجات شهری، تصادف‌های جاده‌ای، سوانح کودکان، گیر افتادن حیوانات، سقوط از ارتفاع، غرق شدن و ۲۷ مورد وقوع سیلاب به حادثه دیدگان امدادرسانی کردند.

وی با اشاره به کمبود تجهیزات و امکانات اطفای حریق و عملیات امداد و نجات در ایستگاه آتش نشانی ماکو، افزود: سه ایستگاه آتش نشانی این شهرستان با کمترین امکانات و با ۲۲ نفر نیروی کار، مناطق شهری و بیش از ۸۰ روستای منطقه را پوشش می‌دهد.

شهرستان ماکو با بیش از ۹۴ هزار نفر جمعیت در شمال آذربایجان غربی واقع است.

۷۱۳۲/‏۷۱۲۹

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha