۱۱ میلیارد ریال برای توسعه روستاهای بدون دهیاری در گچساران هزینه می شود

گچساران- ایرنا- بخشدار مرکزی گچساران گفت: ۱۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال امسال برای بهبود زیرساخت های رفاهی روستاهای بدون دهیاری در این شهرستان هزینه خواهد شد.

فرج الله استلاحی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار افزود: این میزان اعتبار برای توسعه زیر ساخت‌های رفاهی ۷۰ روستای بدون دهیاری این شهرستان هزینه خواهد شد.

وی بیان کرد: ۱۱۵ روستای دارای سکنه در این شهرستان وجود دارد که از این تعداد ۴۵ روستا دارای دهیاری است.

استلاحی اظهار داشت: ۱۱ میلیارد ریال سال گذشته برای توسعه زیر ساخت‌های روستاهای بدون دهیاری و کمتر از ۲۰ خانوار این شهرستان هزینه شد.

وی با اشاره به وظایف دهیاری‌ها گفت: دهیاران با اجرای طرح هادی روستایی با فعالیت‌هایی از قبیل تعریض معابر، زیرسازی و آسفالت ریزی در جهت عمران روستاها می‌کوشند.

استلاحی ابراز کرد: ۳۱۰ میلیارد ریال اعتبار سال مالی ۹۸-۹۷ در زمینه توسعه زیرساخت‌های روستایی شهرستان گچساران هزینه شد.

وی گفت: این میزان اعتبار در قالب ۶۱ طرح برای بهبود زیرساخت‌های رفاهی روستاهای این شهرستان‌ها از جمله زیرسازی، آسفالت و اجرای طرح‌های هادی هزینه شده است.
استلاحی افزود: عملیات اجرایی هفت طرح ورزشی با اعتباری بیش از ۵۰ میلیارد ریال در مناطق کم برخوردار گچساران از محل اعتبارات نفت در سال گذشته آغاز شد.
وی ابراز کرد: این میزان اعتبار برای ساخت پنج زمین چمن مصنوعی در روستاهای محمد آباد، سادات، دژسلیمان، ده خلیفه و ماهور باشت و ۲ سالن ورزشی در روستاهای این شهرستان اختصاص یافت.
استلاحی ادامه داد: از این تعداد طرح‌ها تاکنون پنج زمین چمن مصنوعی با اعتباری بیش از ۲۲ میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است.
وی تصریح کرد: هم اکنون ۲ سالن ورزشی با اعتباری بیش از ۲۰ میلیارد ریال در روستاهای پادوک و مارین این شهرستان با پیشرفت ۶۰ درصد در حال ساخت است.
استلاحی بیان کرد: سنگ فرش معابر، احداث جدول، ساخت پارک و طرح‌های گردشگری از مهمترین طرح‌های در دست اجرا در روستاهای این شهرستان هاست.
بیش از ۹۸ میلیارد ریال اعتبار از سوی دهیاری‌ها برای عمران روستاها در بخش مرکزی این شهرستان در دولت یازدهم هزینه شد.

۲۰۸۲/‏۱۶۶۲

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha